Депресия

Модератор: ilu6a

Депресия

Мнениеот vinoirakia » Нед Авг 10, 2008 8:21 am

Чета си аз бр.3/2008 на ЛиВ и виждам как американците искат да ни комплексират, депресират и бутнат към харакири.

Ot American Journal of Enology and Viticulture 2008 , 1

Влияние на гиберлиновата киселина и паклобутазолата върху разпространението на начална некроза на пъпките на сорт Сира/Vitis vinifera? , C.Collins and B.Rawnsley
Как да не се депресираш - някой да ми преведе моля, преди да отида по-надолу с ножа

Това ще е интересно - Определяне на количеството на Ботрицис и лаказа във винени сортове грозде-F.M.Dewey, M.Hil, R.DeScenzo

tuk - free - http://www.ajevonline.org/content/vol56/issue2/


Пише че закрили и преобразували НИИВСН - жалко, колко техни публикации съм чел. Слагат в малкия си джоб американците.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Вто Авг 12, 2008 3:39 pm

А в какво са го преобразували?
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот vinoirakia » Сря Авг 13, 2008 2:34 pm

не помня - май някакво еднолично дружество или нещо подобно.
Като взема списанието ще отговоря.

Димов - преведи ми какво означава това:

Влияние на гиберлиновата киселина и паклобутазолата върху разпространението на начална некроза на пъпките на сорт Сира

Ти си ми надеждата
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alambik » Пет Авг 15, 2008 12:36 pm

Малко Биотехнологии! :D :lol: Гиберилиновата киселина е растителен хормон, който предизвиква буен растеж при растенията, те си го синтезират в определени количества, но може да се произвежда и се произважда биотехнологично от плесени, мисля че бяха Fuzarium! Открити са като причинители на зараза при ориза, наблюдава се бурен растеж, но засяга ПЛОДОДАВАНЕТО. Затова някой си е помислил, че ще вдигне добива-ама не! :lol: Може би другото съединение е за плододаването, но пак трябва време за изследване и да се направи матрица за концентрациите на използваните хормони! ТУК СЕ НАМЕСВА ОПАСЕН МОМЕНТ-ВСИЧКИ РАСТИТЕЛНИ ХОРМОНИ СА КАНЦЕРОГЕННИ И ЗАБРАНЕНИ ЗА УПОТРЕБА В ХВП!!!!! :!: Работех малко в БАН, катедра "Микробиология и БАВ от растителни клетъчни култури", 4-ти етаж на 4-ти блок на УХТ. Има дори технология за производство на антоциани от клетъчни култури на Vitis vinifera, но е забранена именно по тази причина, въпреки че се прави екстракция с метанол, пречистване и адсорбция на антоцианите с активен въглен! Така, че си го избийте от главите! Сори! :roll:
Alambik
 
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 10:49 pm
Местоположение: Plovdiv


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron