izba

Форум за всички които си правят вино и ракийка в домащни условия

Модератори: dcv, ilu6a

izba

Мнениеот lozar » Нед Юни 08, 2008 1:10 pm

zdraveite kak se pravi semeina izba ? Imam 15dka. kaberne ba6tiniq i mi pisna da prodavam grozdeto si vsqka esen na razni 6arlatanski vinzavodi i izbi za julti stotinki. Ta imam li zakonnoto pravo da gi prodavam kato vino i rakiq loziata sa registrirani v agenciata po lozata i vinoto imame i licenz ot nacionalnata lozaro vinarska kamara . Ostanaloto nasetne moje li nqkoi da mi razqsni po kakvi instancii i na koi vrati da se 4uka ?
lozar
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 12:46 pm

Мнениеот vinoirakia » Нед Юни 08, 2008 4:13 pm

1. Кирилица
2. Защо не стоиш по-далеч от всякакви регистрационни и контролни органи. За 7-8 тона вино не си заслужава.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

izba

Мнениеот lozar » Пон Юни 09, 2008 12:11 pm

po dale4 ot kontrolni organi dobre ama nali tova po dale4 6te stava vse po trudno s tozi ES a i tezi registracii nali sa zatova vsi4ko da se znae koi kolko koga i t.n. misalta mi e 4e sled godina dve 6te sme prestupnici 4e si gledame loziata i pravim vino i rakia
lozar
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 12:46 pm

Мнениеот D&K » Пон Юни 09, 2008 5:35 pm

В този форум пишем на КИРИЛИЦА !!!!!!, МОЛЯ И ТИ ДА ГО СПАЗВАШ! :evil:

Иначе Добре дошъл!
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

izba

Мнениеот lozar » Пон Юни 09, 2008 6:16 pm

кирилица добре ама не разбрах какво правим с лозята продаваме грозде без пари или да ЖИВЕЕ АЛКАПОНЕ Не знам и с тези конверсии за преструктуриране на лозята не са ли измислени само за източвачи на фондове крадци на субсидии
lozar
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 12:46 pm

Мнениеот sstan » Пон Юни 09, 2008 8:34 pm

За съжаление бюрокращината ни все още е много и няма да ти е никак лесно да регистрираш подобен тип изба. Преди време имаше подобна тема http://www.wineforum-bg.net/viewtopic.php?t=88
може да погледнеш там. Ще трябва да се съобразиш с отстоянието 100м от жилищтни сгради на РИОКОЗ, с отпадните води и др. Все пак ако имаш идея как ще си правиш, бутилираш и пласираш вината няма никакъв проблем да се пробваш. Дръж ни в течение и ще помагаме с каквото можем.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот lozar » Пон Юни 09, 2008 9:22 pm

:shock:
lozar
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 12:46 pm

Мнениеот nikolay » Вто Юни 10, 2008 6:18 pm

По темата за малки изби на истина се писа вече. Както казва Стан, ако имаш идея как , къде и за колко ще продаваш виното си, то може да се пробваш - виното си е малко арт продукт и може да се продава както с 1 лв., така и с 10 лв., че и повече печалба .Ако обаче нямаш идея за реализацията, трябва да помислиш сериозно преди да предприемаш нещо - уверявам те грозде се продава много по-лесно от виното. От друга страна ще са ти необходими и "известно количество" парички, за да стартираш. Само една читава гроздомелачка ще ти струва поне 3- 4 хил. , да не говорим за всичко останало, а в същото време ще натоварваш машините твърде неефективно, поради малкото количество грозде, което ще преработваш. В някои страни хора като теб се обединяват в обща изба. всичко това може би ти звучи малко демотивиращо и хора като мен, които се занимават с проектиране на изби, не би трябвало да демотивират мераклии като теб:), но на истина, ясна крайна цел и последователна стратегия са нужни за всяко начинание, и особено за винарството, където инвестициите за съоръжения са относително големи, а резултата от тях е отложен във времето.
Вариант е да мислиш и за вино на ишлиме, а като се ориентираш за реализацията му, вече и за следваща стъпка.
Успех!
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот vinoirakia » Сря Юни 11, 2008 9:55 am

Виж нормативната уредба :shock: :shock: :shock: :shock:

В България е много важно да те засипят с документи за водене, така че да не ти остане време за правенето на вино :x
http://www.eavw.com/bg/newss.php
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот lozar » Сря Юни 11, 2008 5:14 pm

Наистина май Ал Капоне си е по добрия избор
lozar
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 12:46 pm

Мнениеот lozar » Сря Юни 11, 2008 5:54 pm

А за ишлимето как стои вапроса някой ще ме светне ли по подробно
lozar
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 12:46 pm

Мнениеот lozar » Нед Юни 15, 2008 9:11 am

Здравейте никой ли не е вещ по въпроса с ишлемето да ми разяни процедурата от старосел ми предложиха тази година но не казаха от кое вино дават второ ли трето ли 4етвърто ли тези подробности не са ми ясни :?: :!: :!: :!:
lozar
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 12:46 pm

Мнениеот vinoirakia » Пон Юни 16, 2008 1:22 pm

Ако ще си даваш гроздето- искай виното да е от него.
Изясни всичко.
Иначе няма смисъл - по-добре си продай 70 процента от гроздето, а останалото си го направи.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към За любителите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron