помощ от винари

Тук може да поставите своя проблем за решаване ако не може да се справите или просто искате още едно мнение

Модератори: dcv, ilu6a

помощ от винари

Мнениеот glacier » Чет Фев 11, 2010 5:29 pm

Здравейте, понеже аз не разбирам много от вина, и се надявам тук да намеря компетентен отговор на моя въпрос. Искам да направя подарък на моите работодатели в Англия 2 бутилки вино, бяло и червено. Понеже те са големи ценители, и пият само хубави вина, аз искам да им занеса българско вино, но не знам какво. Искам ми се да им занеса вино от български сорт грозде, например маврут или някой друг сорт, понеже другите сортове те си ги опитват и там. Като информация мога да кажа че предпочитат вина от Нова зенландия и Австралия (пиша го защото може да е от полза за отговора). Ще съм много благодарен на всеки един, който ми преложи даден сорт, марка, производител и т.н.
Благодаря предварително.
glacier
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:17 pm

Re: помощ от винари

Мнениеот ilu6a » Чет Фев 11, 2010 10:19 pm

нещо което казват че е българско...но наистина разпознаваемо и рядко срещано като аромат и вкус...
Meteriz Gamza 2007
http://wineinbg.net/wines/meteriz-gamza-2007
по отношение на белите...нещо съвсем непретенциозно и запомнящо се...купаж на винарна Тодорофф-мускат5% и шардоне останалото...-би трябвало вече да е пуснато бутилирано...или
http://www.bacchus.bg/winesingle.php?wineid=1076
на Ловико...
интересно какво ще ви препоръчат другите хора ,които пишат тук...технолози и т.н. истински професионалисти!!!...(всичките са конкуренти...)
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Re: помощ от винари

Мнениеот glacier » Пет Фев 12, 2010 6:29 pm

Благодаря за отговора, но наистина ще се радвам да прочета и други мнения.
glacier
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:17 pm

Re: помощ от винари

Мнениеот nikolay » Пет Фев 12, 2010 7:29 pm

Има много стойностни български вина, които стават за целта. Малко по-трудно става от това, че търсиш български сортове (съвсем логично разбира се). Тези сортове по принцип са по-родовити, изискват повече грижи и манипулации и най-често за наше съжаление не могат да съперничат по технологични характеристики с разпространените френски, което ги прави трудни за отглеждане, а и за правене на вино. Но все пак. При белите аз бих ти препоръчал Мискет на Шато Копса. Може би съм и пристрастен, защото с този сорт (червен мискет) е свързано първото ми запознаване с виното (характерен е за родния ми край), но мисля че техния мискет е много хармоничен с типичните белези за сорта и се запомня. При червените мога да ти препоръчам Мелник или Рубин от Дамяница, но ми е много по-лесно ако си поемеш разхода за пратка да ти изпратя 2 бут. Мелник 55 (ранна мелнишка лоза), направени от органично произведено грозде, с уговорката, че не са търговски продукт и е вино без каквито и да е обработки (т.е. нормално е в бутилката след време да има утайка). Е, успех с избора. Тук пишат и колеги от винзаводи с голям асортимент, така че може някой да ти препоръча нещо по-подходящо.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Re: помощ от винари

Мнениеот glacier » Пет Фев 12, 2010 9:14 pm

Благодаря за отговора Николай, ще поизчакам да видя и други мнения и препоръки, заминавам след 2 седмици така че едната ще я отделя за мнения от форума, дано се включат повече хора :)
glacier
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:17 pm

Re: помощ от винари

Мнениеот ilu6a » Пет Фев 12, 2010 10:16 pm

оо да бях забравил за Копса...това им вино е спечелило и отличия на Винарията...
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Re: помощ от винари

Мнениеот ggeonik » Вто Фев 16, 2010 10:28 pm

Рубин -2006 на изба Логодаж . Енигма Димят 2007 .За червени вина избора е доста по голям от българските сортове докато за белите си е направо мъка .Да и Мискета на Копса е добър както ти е казал и Николай .Има и доста добри купажи в които участва поне един български сорт но повечето са червени .За купаж червен ти препоръчвам Рото 2006 и бял Кюве Трофей 2008.
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Re: помощ от винари

Мнениеот glacier » Пет Фев 19, 2010 4:15 pm

а какво ще кажете за маврут Асеновград?
glacier
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:17 pm

Re: помощ от винари

Мнениеот ilu6a » Пет Фев 19, 2010 10:44 pm

За нищо не става!!!и се пише с буквата Д..........
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Re: помощ от винари

Мнениеот glacier » Съб Фев 20, 2010 1:19 pm

Добре, благодаря. Съжалявам за правописната грешка. :D
glacier
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:17 pm

Re: помощ от винари

Мнениеот glacier » Пон Фев 22, 2010 5:48 pm

Здравейте, благодаря на всички за съветите, вината на които се спрях са Шардоне барик на Ловико 2007 и рубин уникато на Дамяница 2004, дано съм направил добър избор. Отново благодаря на всички и ви пожелавам успех.
glacier
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:17 pm


Назад към Въпроси и отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron