ГМО

Важни съобщения за потребителите на форума, предложения, коментари, оплаквания...

Модератори: dcv, ilu6a

ГМО

Мнениеот ggeonik » Съб Яну 16, 2010 10:22 pm

Смешно и тъжно .Бягай по бързо от това хранилище защото .Нищо не става от тази държава ?Ти вярваш ли на уредите с които измервате радиацията ..Когато стана аварията в чернобил бяхме на военно полево обучение в Равда до Бургас никой нищо не ни каза да ни приберат поне да не излизаме по полетата да играем разни военни игри .После на третия или четвъртия ден почнаха да идват родители на някой от моите съученици защото явно нещо е започнало да се говори ,е почнаха да ни дават таблетки с йод (тогава го слагаха и в храната против сещаш се )и всяко чудо за три дни после пак едно и също.Та думата ми е ...Неинформираността по даден проблем е по опасна от самия проблем когато хора от форума говорим за тези проблеми не прехвърляй темата в друга посока .Метафоричното значение около коефицента на дефлегментация не е лично .
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот ilu6a » Съб Яну 16, 2010 10:37 pm

Смешно и тъжно наистина...като чета. Да, вярвям на уредите!!!
Ники...измерване за секунди и вреда...ами именно за това говорех и аз-много приказвате колко е вредно ,а статистика никаква!!!
Същото е и по отношение на радиоактивноста-никаква статистика по отношение на погълнатите ниски дози...
Съмнявам се да можеш да приведеш ясен пример за вредата на ГМ...
Както и аз за ниските дози-принципа Алара обаче...
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

ГМО

Мнениеот ggeonik » Нед Яну 17, 2010 12:02 am

Да Статистиката е голяма наука може би по голяма от Физиката .Когато попитали Гъобелс за убииствата в Аушвилц знаеш ли какво отговорил.Смъртта на един човек е трагедия докато смъртта на милиони е СТАТИСТИКА .Невежеството е като екзотичен плод докоснеш ли се до него очарованието изчезва.... не бъди Бананя от романа на Ромен Гари.
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот ilu6a » Нед Яну 17, 2010 12:20 am

ооолеле...колко лирично-ще повърна от умиление)))
Аз спирам до тук...и така доста наспамихме-)))
Кое е последното нещо което си ял или пил,и да не е било докоснато от човешка ръка(ГМО)))???
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

ГМО

Мнениеот ggeonik » Нед Яну 17, 2010 1:01 am

Няма смисъл да спорим за нещо за което не си подготвен .Темата която ме вълнува не е дозиметри за йонизиращи лъчения,облъчвай си се мисли че си на морето да си жив и здрав .Да пия си виното което сам съм направил от моето лозе за което сам се грижа и не изскам чужди компании да ми дават наклон на лулата .Темата беше против ГМО продуктите освен теб не виждам някой друг да ги подкрепя и се чудя дали си неинформиран или просто се заяждаш ако е първото простено да ти е ако е второто мисля че си правиш майтап ...лека нощ.
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот vinoirakia » Нед Яну 17, 2010 8:20 am

Наспахте ли се. :D
Винаги ще има противници и защитници на дадена идея.Тук може да си пишем, но другаде се вземат решенията, под влияние на различни фактори.
Навсякъде дават примери с царевица и пшеница, какво ще стане с другите растения - мътно е още.
Ето и друга гледна точка.
http://www.sivosten.com/content.php?review.355
И още - http://www.sivosten.com/content.php?mod ... -organizmi
Проблема в бъдеще ще е отпадането на моралните норми/ доколкото ги има/
Днес ровичкаме растенията, по-нататък / подбудени от благородни цели/- хората.
Само за да сме по-красиви - днес помагат пластични хирурзи.Какво ще стане , когато искаме ние и децата ни да сме по-здрави, по- умни?
Ровичкането из гените ни , макар и от професори не блазни никой предполагам. Освен невежите 85 процента :D
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ilu6a » Нед Яну 17, 2010 10:07 am

Приятелю...продължавай да си копаш и обработваш лозето така както още прадядо ти го е правил...... O tempora! O mores!.......неизбежно ще добавя и...
O sancta simplicitas!!!!!!!!!
Освен това автора чиито са тези статии е какво....ами писател фантаст)))....и журналист хахаха по -лошо от това няма))))Не е сериозно пускане на линкове към такив статии,писани от хора с призната наклонност към измишльотините)))!!!
Наистина...това беше смешно!
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот nikolay » Нед Яну 17, 2010 10:30 am

Темата е безбрежна и вероятно винаги ще има "за" и "против". ГМ е много благодатна тема и за учените. В много области "въздуха е отдавна издишан", а тази сфера е нова, какъвто и принос към всеобщия хаос да направиш с някакво откритие, то ще бъде публикувано и ако човек дерзае след време става "голям учен". Статията на поддръжника на ГМ много ми хареса. Всъщност тя дава и пример за вредно въздействие от ГМО, какъвто илуша твърдеше, че няма. За това, че ГМ култури са начина да изхраним Африка, че в САЩ и ГМ и хормоните са разрешени и освен, че са станали по-богати, по-дебели и по-пъпчиви, не виждам да са изхранили някоя държава. А за това, че големите химически компании насъскват противници, защото ще останат без работа - един ПСР анализ излиза около 20 - 80 лв, в зависимост от апарата и китовете за теста не се правят в бедна африканска държава от сдружението "Да изхраним Света", а от същите химически гиганти. Както междувпрочем и много от финансиранията за такъв род проекти пак е с техни средства. Приказка без край. Все пак от статията личи и нещо доста тревожно - липсата на контрол в сферата. Абе, всъщност да си "копаш лозето" никак не е лошо. Току виж, след години преди да отпиеш глътка вино и то вземе, че те ухапе (до колкото знам за лоза се прави внасяне на гени от крокодил за устойчивост към микроби на растението). Така или иначе ние наистина само коментираме, а решенията се вземат другаде и за всяко решение може да се намери благородна кауза.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот ilu6a » Нед Яну 17, 2010 10:44 am

Николай,в нито един от постовете си не съм писал ,че няма вреда от ГМО...както и че има.Просто още нищо не е ясно по въпроса, и мисля че е грешно да се търси "голямата вреда" и стохастични ефекти от тези храни.Тепърва ще се правят наблюдения и статистика по отношение на вредата,за ползата няма нужда -тя е видима)))
Абсолютно недопустимо е да се правят изводи от 3-4ма починали вследсвие алергия-механизма на действие на която като цяло все още не е разкрит(алергиите като цяло имам предвид).
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот nikolay » Нед Яну 17, 2010 11:00 am

Така е, но гледай какво става. Утре се събират 12 или 15 не помня колко точно "хабилитирани", казват "Да", защото такъв е бил и хабилитационния им труд и ето, че това изследване започва "в реално време", (както обичат да пишат в митническите наредби :), но това е от друга тема). Ето това никак не ми харесва.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот ilu6a » Нед Яну 17, 2010 2:59 pm

изпитвам сериозни съмнения точно така да стане...
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот vinoirakia » Нед Яну 17, 2010 5:55 pm

Тоя е от 15 процента.
Или от 1.5-те процента.
http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0001101
Или просто параноик.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

ГМО

Мнениеот ggeonik » Нед Яну 17, 2010 6:27 pm

Има един филм на френски журналист ,.The world according to monsanto " гледаите го може да го изтеглите от Колибката.
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Re: ГМО

Мнениеот nikolay » Пет Фев 05, 2010 11:10 am

Ето пример, че когато има повече обществена позиция нещата почват да се променят:
http://lex.bg/bulletin/?isu=374&tp=n&id=8929
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Re: ГМО

Мнениеот ilu6a » Пет Фев 05, 2010 11:36 am

"филм" от журналист....мнения от Бг депутати...СМЕХОРИИ!!!
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Съобщения и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron