Някои основни неща (aka FAQ)

Форум за всички които си правят вино и ракийка в домащни условия

Модератори: dcv, ilu6a

Някои основни неща (aka FAQ)

Мнениеот lucho » Вто Окт 09, 2007 8:42 pm

Серниста киселина, лентички за опушване и сода за бъчви можете да намерите в.. Железариите. Тези които си купих днес /киселина и лентички/ са производство на една фирма от Враца

Глюкомер /захаромер/ - в аптеката. Бъдете търпеливи ако Ви предложат нещо за мерене на кръвна захар и не се смейте /това ми се случи тази неделя в една аптека в голям хипермаркет/, Ако попитате там за серниста киселина ще ви пратят в някоя лаборатория, където може и да намерите ама в промишлена концентрация

Търси се:
1.Място където се продават ГРОЗДОМЕЛАЧКИ /чичо гугъл е учудващо мълчалив по въпроса/ и ми предложи разходка до Велико Търново. След като проявих некъв интелект и вместо "мелница за гродзде" написах "Гроздомелачка"
2.Кръчма където може да се правят сбирки
3.Писачи на хитри теми за начинаещи, защото ми прави впечатление че всичко е грам на литър ;)
lucho
 
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 7:27 pm
Местоположение: София, под колата или под масата

Мнениеот nikolay » Сря Окт 10, 2007 7:18 am

преди два дни гледах рекламна брошура на мр. Бриколаж. в нея се предлагаха и две гроздомелачки (всъщност цяла страница беше отделено на домашно винопроизводство). малки гроздомелачки произвеждат и доста фирми. ПИМ Хасково на пример и др,., а някои вече внасят такива. Избора зависи от производството. мисля че в България по фирмите, специализирани за винарската промишленост не може да се намери нищо под 1000 евро. По-разумна цена според мен може да бъде на някоя италианска фирма (виж ЕНОИТАЛИЯ- enoitalia.it) мисля че и тези в Бриколаж са тяхни гроздомелачки. цените са различни и зависят от това дали само мачка или мачка и ронка или пък първо ронка гроздето, а след това го мачка и от производителността разбира се. много фирми в италия правят доставка по поръчка или може да се види нещо и дори директно да се купи от изложението Винария.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот sstan » Сря Окт 10, 2007 7:21 am

Ето и един изключително полезен сайт, в който има раздел "домашно" и много информация
http://totalbg.com/wine/index.html
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот lucho » Сря Окт 10, 2007 8:27 am

Възможно е в Бриколаж да са сложили нова стока, преди 2 седмици имаше само няколко туби и изостанали коркови тапи с машинки. Аз си помислих че вече не предлагат такива неща :)
lucho
 
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 7:27 pm
Местоположение: София, под колата или под масата

Мнениеот y__f_x » Нед Окт 28, 2007 8:24 pm

София, Женския пазар, железарските магазини
В два от тях видях миналата седмица изкарани пред магазина гроздомелачки за по 85 лева. В едната железария имаше и ронкачка- пак за 85.
y__f_x
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 3:37 pm


Назад към За любителите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron