охлаждане гроздето в поток

Важни съобщения за потребителите на форума, предложения, коментари, оплаквания...

Модератори: dcv, ilu6a

охлаждане гроздето в поток

Мнениеот vinoirakia » Чет Мар 04, 2010 8:34 am

От панаира ни заливат с новости.
Това ми се стори интересно.

"Криогенна система за непрекъсната предварителна обработка на цяло грозде,
червено и бяло - Alcryo 100- Устройството, разработено съвместно с Air Liquide, е
специално създадено за разработено за топлинното подготвяне на продукция, преминала
събирането на реколтата, в очакване на етапа на премахване на дръжките и намачкването.
Ефектът от подобна предварителна обработка означава значително намаляване на
ненавременните процеси на ферментация, с увеличение на частите, извлечени без
наличието на алкохол, както и подходяща защита на хигиенната цялост на масата. В
новаторско отношение системата се състои от конвейер от неръждаема стомана, който
благодарение на две вибрационни системи, управлявани от инвертор, дава възможност
гроздето да бъде предвижвано и захранвано от приемно корито. Снабдена е с лентов
подемник с регулируем наклон и оборудвана с придвижваща система с инвертор,
отвеждаща директно към преработка. По цялата верига има инжекционни и
разпределителни устройства за криогенна течност, а именно въглероден диоксид,
съхраняван в течно състояние, който при контакт с продукта, преминава първо в твърдо
състояние, генерирайки сух лед, а след това в газообразен лед, в следствие на което
усвоява топлинната енергия и води до спад на температурата. Перфектната изолация не
позволява непродуктивни топлинни загуби и дава възможност за пълното забавяне на
работния етап. Функционалната практическа проверка, проведена във винарна, говори за
осезаем спад от около 20-25 ° С при количество от 10 тона / час."

Не съм сложил фирмата производител, да не им правя реклама.
Който го интересува - ще разбере.
Знам , че винарски изби го охлаждат със сух лед на зърна - това изглежда по щадящо гроздето.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Назад към Съобщения и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron