ГМО

Важни съобщения за потребителите на форума, предложения, коментари, оплаквания...

Модератори: dcv, ilu6a

ГМО

Мнениеот ggeonik » Вто Яну 12, 2010 11:55 am

Приятели ,като човек който се занимава с биологично и бодинамично лозарство безкрайно съм обезпокоен от това ,че на първо четене мина закона за ГМО.Моля всеки който е затова нашата земя да остане чиста от ГМО подкрепи по всякъкв начин петициите които се организират против въвеждането на тези продукти в нашето земеделие .Тези продукти са опасни и вредни за Земята и хората ,това е много можем да пишем потази тема който има желание нека сподели нещо.
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот nikolay » Вто Яну 12, 2010 12:01 pm

Има ли online петиция по темата?
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

ГМО

Мнениеот ggeonik » Вто Яну 12, 2010 4:27 pm

Адреса е www.grazhdani.eu .Това е онлайн петиция който желае нека подкрепи.Отделно има становище сайта FERMER.BG там също може да подкрепим против въвеждането на ГМО.
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот vinoirakia » Сря Яну 13, 2010 4:13 pm

vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

ГМО

Мнениеот ggeonik » Сря Яну 13, 2010 5:58 pm

15 учени половината са 8 по 1000 лв =8000лв комисиона на продукт даже и сто генно модифицирани продукта да пуснат са жълти стотинки за корпорации като Монсанто ,дюпонт и др.Тия гадове не си поплюват преди години имаше сумати и дела на Монсанто против фермери от Добрич затуй щото им откраднали гените става тя каквато става ами да си пия виното докато не е прелетяла някоя пчеличка оцапана с ГМО полен че тогава може и направо готово вино да събираме от лозите .Срам и позор за дървените кратуни дето се зоват депутати.срам..срам .
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот nikolay » Сря Яну 13, 2010 8:54 pm

Дори мисля, че няма да има нужда от кой знае какви рушвети. В България има хиляди институти (както се казваше в един филм "Само на преждевременното изпразване нямаме бог", така и в БГ май само на това нямаме Институт към БАН или каквато и да е структура). Винаги ще се намери кой "учен" на подкрепи тази идея. Дори вероятно ще бъде убеден в намеренията си. От няколко години наблюдавам биологияно отглеждани лозя - нито е по-скъпо (разбира се има повече ръчни операции, но все още този труд е много евтин в Бг), нито добивите са по-малки. Не разбирам какъв е мотива за ГМО лоза (върху другите предложени култури нямам наблюдения, но може би и там случая е идентичен). Все още няма гластност по темата. Вчера подписалите петицията бяха около 2300 души. Да направим нещо, а?
Все още ефекта от ГМО върху човека се оценява на принципа "проба - грешка". Нима искаме ние и децата ни да сме от "грешките", колкото и малка да е вероятността за това?
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот ilu6a » Сря Яну 13, 2010 10:53 pm

абе тук 85% от народа е прост като гъз...и почнал да протестира с/у генно модифицирани храни-егати и хумора...
Ники,ти май си голям учен и ти...какво знаеш за БАН???
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот nikolay » Чет Яну 14, 2010 9:44 am

Здравей ilu6a, почнах да пише един дълъг отговор, но нещо прецаках изпращането. Така че сега ще съм по-кратък, а може и да се повтарям, ако се получат и двата. Не, аз не съм голям учен и дори нямам такива амбиции. А що се отнася до БАН - според мен е добра идея, която в периода на силна промишленост дори е била и ефективна. Сега за наше съжаление, тази промишленост я няма и вероятни никога няма да я има в размерите, в които е била. И не зная дали БАН "са феодални старчета", но че там феодализма е широко застъпен не може да се отрече. Но всичко това няма отношение към ГМО и е съвсем друга тема. Според мен не е нужно да се задейства механизъм, който крие неясни последствия, още повече ако от това задействане няма нужда. Дори и да приемем че ГМ храни не са опасни за човека (което според мен не е вярно), само за няколко години ГМ културите ще се отглеждат масово, ако това е разрешено, най-вече заради по-голямата ефективност и по-лесно отглеждане. В същото време Биоразнообразието е приоритетна тема за ЕС и водеща при множество проекти и програми и е начин да се запази по-висока добавена стойност към земеделските продукти. А, и според мен не 85 % от българите "са тъпи като гъз", ами тъпи като гъз индивиди им го внушават непрекъснато, така че не се присъединявай към тях, те и без това са много. Пък и дори човек да е тъп, пак има право на мнение и право да го изрази, а и виждаш колко малко хора се осмеляват да го правят.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

ГМО

Мнениеот ggeonik » Чет Яну 14, 2010 4:51 pm

Илюшкин,като хора които се занимават с биологично производство несериозно е един физик да ни дава наклон за дефлегментацията на лулата. ГМО са вредни и опасни за хората било то и за хуманни цели както се мъчат да ни представят целия този цирк .Питам те когато Алфред Нобел е открил динамита знаел ли е как да го използва.Помисли света не се нуждае от биологичен динамит стигат му всичките отрови които се изхвърлят ежеминутно в атмосверата,почвата ,реки, морета самите хора започват да стават зависими от много продукти произведени с корпоративна цел и с една задача повече печалби за компаниите тези компании са съвременните робовладелци и на тях въобще не им пука ако все по често започнат да се раждат хора с аномалии и различни уродства за тях ще бъде още по добре защото и медикаментите за лечение са пак тяхни.Не ми се пише повече дълбоко съм огорчен от целия този маскарад.
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот vinoirakia » Чет Яну 14, 2010 7:15 pm

1. Генно-модифицираните култури чрез кръстосано опрашване замърсяват генно и околните не-генно-модифицирани посеви и рано или късно всички засяти растения по земята (че, и дивите) ще придобият изкуствено модифицирани гени

2. Компаниите, прозивеждащи ГМО, се стремят да модифицират растенията така, че да не дават читави семена, за да си купиш нови на следващата година.

3. Същите тия компании ще те съдят до дупка (и вече го правят в Канада примерно), ако твоите не-генно-модифицирани посеви случайно са се опрашили от съседните генно-модифицирани такива чрез кръстосано опрашване, защото не си им кеширал за патент (да не говорим за възможността да ти подхвърлят семена, ако отказваш да им ползваш "услугите"). и т.н.

http://news.expert.bg/n279631/
Честито.
Няма ли трактори - нищо не става.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

!!

Мнениеот ilu6a » Съб Яну 16, 2010 10:38 am

ggeonik...стига с тия селски простотии за аномалии и уродливи деца!!!
Нито има статистика, нито има доказателства за пряка зависимост м/у ГМХ и здравето на хората-конкретно да причиняват аномалии .
Наслушал съм се на подобен род изказвания-милите и "образовани " индивиди населяващи Нови хан,те са водещи експерти в радиоекологията!!!Според същите ,хранилището за средно и ниско радиоактивни отпадъци е причината за кравите без виме телетата с три глави и раковите заболявания сред местното население...Цезия (когато тече от чешмите) е зелен...стронция жълт...а кобалта е просто един ужас.
Освен това ,точно физик е нужен да ви даде "наклон" за дефлегментацията ...все пак това е физика-малко дословно ти разбирам бележката за наклона.
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот nikolay » Съб Яну 16, 2010 3:13 pm

Проблема е, че радиоактивност може да се измери обективно за секунди, а вреда от ГМ храни се установява за десетки години. Казваш, че няма доказателство, че тези продукти са вредни, а има ли категорични и неоспорими доказателства, че са безвредни.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

ГМО

Мнениеот ggeonik » Съб Яну 16, 2010 4:45 pm

Ами отиди ти тогава да живееш в Нови хан не да даваш акъли .Мария Кюри май не умира от левкемия , Хирошима ако нищо не значи за теб в какво ли вярваш тогава ?
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот ilu6a » Съб Яну 16, 2010 8:21 pm

и двамата сте написали уникални глупости!!!
аз работя в хранилището...няма нужда да живея там!!!
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот nikolay » Съб Яну 16, 2010 9:32 pm

Приятелю, кое точно от написаното от нас двамата е "уникална глупост". Не ме карай да си мисля че ти личи, че работиш "в хранилището".
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Следваща

Назад към Съобщения и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron