Клон на сорт

Модератор: ilu6a

Мнениеот ggeonik » Вто Фев 10, 2009 6:27 pm

да ама ще ти кажа обратното вземи един ром а пък ако ще и в кеймбридж да го запишеш пак ще си остане циганин ГЕНА СИ Е ГЕН разглеждайте лозата като индивидуалност и предпоставка за развитие на нови и нови различия в рамките на дадения сорт това е еволюция ако я нямаше щеше да има само един вид и толкоз
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот vinoirakia » Вто Фев 10, 2009 7:46 pm

Циганин, ама професор може да стане. :shock: :lol:
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ilu6a » Вто Фев 10, 2009 9:44 pm

а дали можете да си аргументирате отговорите-статистика за клоновете (лична) трудно бихте дали,освен ако не сте над 60г....
А по отношение на мангалите-дори и професор пак си остава мангал!!!-както и един цървул може да избяга от селото ,но селото от него никога!!!
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот vinoirakia » Сря Фев 11, 2009 8:35 am

Аз говоря за средата на развитие, вие за човека който се развива.
Да се върнем на клоновете.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ilu6a » Сря Фев 11, 2009 3:31 pm

да наистина, нека се върнем към клоновете-някой ще сподели ли още информация?
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот dimov » Съб Мар 28, 2009 10:36 pm

Смятам, че е редно да дефинираме двете понятия: клон и сорт.

Сорт е таксономична единица на Vitis vinifera L. Получен е от една семка или от един единствен първи индивид в началото, който впоследствие се размножава по вегетативен път. По време на циклите на размножение могат да се появят мутации, които впоследствие да се запазят в следващите поколения. По този начин се получават различни клонове, от които всъщност е съставен всеки сорт. В този смисъл сортът е съвкупност от клонове, които имат сходни характеристики и са трудно различими в практиката на лозари и винари, така че са считани за един сорт.
Броят на клоновете в един сорт е неопределен. Ако все пак, настъпи такава мутация, която да промени важна характеристика на дадения сорт /например цвят на зърната на грозда/, се счита че това е друг сорт - например Пино ноар и Пино блан.

Клон е съвкупност от индивиди полуени от запазващо характера вегетативно размножение на един индивид, избран заради своята идентичност, фенотипни характеристики и фитосанитарно състояние.
dimov
 
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 6:24 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот ilu6a » Нед Мар 29, 2009 10:20 pm

Да ,именно за идентичност характеризираща даден клон на сорт(в случая Пино Ноар)се опитвам да намеря информация-т.е всеки клон с какво се характеризира при дадена резидба и натовареност какъв добив ,качество,захарност,студоустойчивост и т.н. и т. н. можем да очакваме.
На Винария разговарях 30-тина минути с Мишел Коломб,та имам обещанието му ,че ще ми изпрати характеристики на 10-тина клона на сорта интересуващ ме.
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот dimov » Пон Мар 30, 2009 11:57 am

Би ли публикувал евентуално тази информация във форума когато я имаш :roll:

И все пак, въпреки че спора ни стана доста еклектичен, смятам че дори да имаш тази информация не би могъл да прогнозираш какво ще се получи като резултат преди да си засадил лозето на конкретния терен и да минат няколко гроздобера.

На лозята, на които аз работя /региона на Велико Търново/, имаме около 240 декара Пино ноар от клоновете: 777, 1-11, 20-13, 20-19 на подложка SO4, немски материал!

Уверявам те, че не съм установил досега разлики в поведението на лозята /включително във виното/ на база клон! Понеже имахме сериозно измръзване миналата зима, добива бе много нисък и имам супер концентрирано вино, нехарактерно нито за сорта нито за клоновете, за сметка на нисъкия добив. От всички клонове!

Разликата е очевидна на база почва и изложение! По-високо разположените парцели, например, бяха по-слабо засегнати от измръзването и това няма толкова общо с клона, колкото с факта че там и почвата и микро-климата са с по-висока дренажна способност. Един и същи клон е "студоустойчив" във високата част на парцела и не е "студоустойчив" на ниската!!!

Каквато и информация относно добив, качество и т.н. да е дал пипениериста, във момента мога да констатирам, че тя е неактуална.
dimov
 
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 6:24 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот dimov » Пон Мар 30, 2009 12:24 pm

http://www.winegrowers.info/varieties/C ... clones.htm

Това е конкретна информация за немските клонове, която намерих наскоро. На англйиски.

Имай в предвид подобна информация, но знай, че крайният резултат е функция на мнооооооооого променливи и клона е само една единствена от тях.
dimov
 
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 6:24 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот ilu6a » Пон Мар 30, 2009 12:49 pm

Много Ви благодаря!!!!!!!Точно такъв тип информация търсих!!!!Г-н Димов щом получа информацията ще я споделя веднага!
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Въпроси и отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron