загрибване или закопаване???

Модератор: ilu6a

защо Пино ноар

Мнениеот ilu6a » Пет Дек 19, 2008 9:52 am

Радвам се ,че въпроса който съм поставил е ангажирал с отговори хора ,които(следейки изказванията им в различните теми от форума) са със сериозен опит и култура в лозарството и винарството.
Защо да не подходящ сорта който съм избрал-защото иска по сложни грижи ли,мисля че с хора като вас специалисти-които дават съвети(сърдечно благодаря на всички ) ще мога да се справя!
Незнам насаждение от 50-60 лозички може ли да се нарече ЛОЗЕ-това не е ли нещо доста по голямо.
Сметките са ми доста прости-от корен ако добия м/у 2 и 3кг,това са около 120-150кг грозде или 80-десетина или повече литра вино,което напълно ще покрие личните годишни нужди на семейството ми.Мисля Отела с ттози мирис на ягодки да го оставя есенно време на децата да си късат )))
За мен е важно да не измръзват лозите,а че няма да успея да добия максимума от насаждението ГО ЗНАМ, но с опита лека полека ще се качи и добива.Пак казвам че нямам намерения по-големи от това колкото за лични нужди!
Надморската височина на мястото е 256м-показва джипиеса-как да орентирам редовете,по посока на изгряване и залязване на слънцето или пенпердикулярно?
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот ggeonik » Пет Дек 19, 2008 8:32 pm

да наистина в този регион става пиното канов има лозя от пино ноар опитвал съм всичките му реколти хубаво стегнато тяло добри танини но цвета малко слабичък защо не засадите гъмза на гъмзата там и е мястото гъмзата си е българския пино ноар
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

защо не Гъмза

Мнениеот ilu6a » Пет Дек 19, 2008 9:28 pm

Ами не искам да садя гъмза,защото не ми харесва на вкус виното от нея,и имайки предвид почти никаквите ми умения в правенето на вино-ще се получи нещо което пък хич няма да харесам.
От пиното поне ще остане аромата му-дори и да не го докарам виното.
Благодаря ви за съвета за гъмзата,тъй като пък баща ми гледа доста скептично по въпроса за Пино ноара-може да боднем и няколко лози чки Гъмза.
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот ggeonik » Съб Дек 20, 2008 4:53 pm

помнете едно всяко нещо ново е добре забравено старо защо си мислите че гъмзата не ви допада или просто не сте пили хубава гъмза което между впрочем си е проблем а защо е прблем по простата причина че и тя като пиното се отглежда доста трудно препоръчвам ви да опитате една гъмза на МАКСИМА реколта 2003 и си мисля че скептицизма относно гъмзата ще се промени и ще си помислите дали да садите пино
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

пино

Мнениеот ilu6a » Нед Дек 21, 2008 10:23 pm

Гъмза 2003 Максима, така и не открих,но опитах наливно вино от една шуменска винарна,така и не и разбрах името (но и това ще стане).
Та виното беше Анри пино ноар-каквото и да означава Анри.
На сейнт Илия пинот ноара е абсолютно сравним спрямо него,та за мен няма спор ще садя пинот ноар!
И 1/5 от вкус и цвят,ако успея да докарам след време като домашно-ще съм предоволен.
Знам че Шумен е съвсем друг климата но.... каквото стане ,ще положим усилия.
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА

Мнениеот ilu6a » Пон Яну 05, 2009 10:40 am

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА на всички от форума-много здраве и късмет през новата година!Все така търпеливи и изчерпателни към въпросите на не така компетентните!!!
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Въпроси и отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron