Ewro iziskwaniq za winarska izba

Тук може да поставите своя проблем за решаване ако не може да се справите или просто искате още едно мнение

Модератори: dcv, ilu6a

Ewro iziskwaniq za winarska izba

Мнениеот kostardis » Пон Фев 04, 2008 8:57 pm

Zdraweite moje li nqkoi da mi kaje iziskwaniqta za pome6teniqta za proizwodstwo na vino spored evro saiuza ili kade moga da namerq powe4e info za towa kakwo trqbva da se spazwa pri oborudwaneto na izba kakwi trqbva da sa sadowete i t.n. blagodarq predwaritelno.
kostardis
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 8:52 pm

Мнениеот vinoirakia » Вто Фев 05, 2008 1:41 pm

Май няма някакви ограничения- само да има добра хигиена.
Има нещо като АСЕП и ИСо, ама като знам какви стари и мръсни изби има...
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Вто Фев 05, 2008 1:51 pm

Аз също не съм срещал нищо като евро изисквания. Дай малко повече инфо какво точно искаш. Все пак би трябвало да отговаря на противопожарните и разни такива норми в нашето законодателство. По-сложно е ако има производство на дестилати. Тогава трябва да се съобразяваш и с онези "специалисти" митничарите. Относно съдовете всеки сам си решава какви да са. Може да се насочиш към някой, който се занимава с проектирането на такива изби.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот kostardis » Чет Фев 07, 2008 11:56 am

Mersi za otgoworite.Nai-mnogo me valnuwa dali izob6to ima evro iziskwania ama 6tom nqma dobre .I towa koeto me interesuwa nai mnogo e za higieno sanitarnite iziskwaniq kakvo trqbwa da se spazi i kade moje da nau4a pove4e podrobnosti, sa6to taka i za protivopojarnite iziskwaniq widowete sadowe i t.n.
kostardis
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 8:52 pm

изисквания

Мнениеот енолог » Чет Фев 07, 2008 6:31 pm

По отношение на изискванията от различните институции или контролни органи- всичко зависи от капацитета на производство.Но независимо какъв обем ще се произвежда едно от първите разрешителни за старт на проект е това от РИОКОЗ , където искат да има 100м отстояние на обекта от жилищни сгради.Така, че си предценете мястото и ако е ОК Ви пожелавам успех в борбата с бюрокрацията в нашата страна.Трябва също да имате разрешение от басейнова дирекция за заустване на отпадните води.В зависимост от обема на производство може на подлежите на ОВОС(оценка на водите и околната среда) от РИОСВ, но може и да ви се размине,ако правите малко вино.Да не говорим за разрешителните от ВИК,енерго и т.н.
Както беше писал някой колега по друг повод- виното не е проста работа,аз мога да добавя- нито пък строенето на винарска изба.
Поздрави и успех
енолог
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:22 pm
Местоположение: Plovdiv

Ohoo

Мнениеот DMX » Пет Фев 08, 2008 9:13 pm

Mai g-ja Gadjeva stroi izba .Predi vreme mai napisah neshto podobno.Dali laja ,a.Hajde da pisha ,che skoro shte mi zabranyat dostapa.E ,nishto shte napravim nov sauz .I bez tova tozi e diktatura.Zashto nikoi ne napisa za otnoshenieto na SEB kam Stoyan Gerov na otkritoto sabranie na enolozite.Ama tova si e naistina diktatura - shtom ne si s nas znachi aut - hahaha :D Haide razmishlyavaite koi laje az ili nyakoi drug .Uspeh!

Не виждам да си написал/а нещо което е по темата. Следващото ти такова мнение ще бъде изтрито.
sstan
DMX
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 9:32 pm

Мнениеот katia » Съб Фев 09, 2008 12:20 pm

DMX нали не правите вино, какъв нов съюз ще създавате? Може би СЖХ /Съюж на жълтите хроникьори/.
Най-добре е сам да спрете с това, което пишете, а не да чакате някой да ви спре. Няма никаква диктатура по отношение на форума, просто трябва да има някаква етичност. Има разлика между критики и клюкарстване и нападки по нечий адрес.
katia
 
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 10:28 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Въпроси и отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron