Старо Буре

Тук може да поставите своя проблем за решаване ако не може да се справите или просто искате още едно мнение

Модератори: dcv, ilu6a

Старо Буре

Мнениеот loserrrr » Съб Сеп 24, 2011 2:43 pm

Добър ден,искам да попитам опитните от вас какво да правя с едно старо буре.Става дума за буре ,което е около 20 годишно и не е ползвано от около..10-12 години,може би.Реших тази година да пробвам да налея малко повече червено вино(100 литра е въпросното буре) и се разрових из избата и там намерих едно загънато и затворено с тапа буре.На външен вид не изгеждаше много зле,дори м исе стори запазено,естествено от годините обрачите му бяха паднали,аз ги набих,затегнах го със студена вода(3-4 дена се затяга),доста течеше в началото,но се затегна!Обрачите си отидоха на мястото и дотук ОК,но след това както всяка година направих смес от вряла вода и дървена сода и я сипах в буретата си.Миналогодишните имаха някакво недоизмиване,но не беше проблем,докато при старото,въпросно буре годините си проличаха.Пусна отвратителна мътилка,която освен изключително черна беше и слузеста ..смисъл като барна изтичащата течност тя е и мазна.Притесних се,измих го още веднъж с дървена сода(доста сода вкарах в него) и мътилката беше по-бледа ,но все пак си беше мътно.На другият ден опитах само с вряла вода да го третирам.Налях му,клатих го доста и за изненада водата излезе доста бистра.По начало бурето не миришеше лошо нито в един от всички периоди.Периодично го миришех.След като отновов му направих 2 зареждания с вряла вода и го друсах и излях си вкарах пръста в устието и така го протърках от вътрешната страна и пак имаше кал(Тогава бурето беше все още влажно).След като изсъхне -няма проблеми.Та моят въпрос всъщност е КАК МОГА ДА РАЗБЕРА ДАЛИ ТОВА БУРЕ Е ГОДНО ЗА УПОТРЕБА,КАКВИ МЕТОДИ ПРИЛАГАТЕ ВИЕ ЗА ДА РАЗБЕРЕТЕ?

П.П.Силно се надявам някой от вас да ми даде съвет,защото не искам трудът ми да отиде на вятъра заради някакво буре.По принцип аз буретата си ги приготвям още от предната година като веднага след като съм ги изпразнил от виното ги мия и им наливам малко разредена ракия на дъното и ги запушвам,но това буре никога не съм го ползвал и се чудя ,какво да правя.Не искам евентоално то да придаде лош дъх на виното,защото са ми казвали,че именно заради не добре измито буре или просто старо и захабено се разваля вкусът и качествата на самото вино.Благодаря предварително за отговорите!
loserrrr
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:24 pm

Re: Старо Буре

Мнениеот ilu6a » Нед Сеп 25, 2011 7:05 pm

не става зя вино категорично...
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Re: Старо Буре

Мнениеот jokera » Вто Яну 31, 2012 7:18 am

Здравей!
Голям проблем на българина е че всеки разбира от всичко. Истината е, че хората са различни и не всеки става за шеф на Газпром и не всеки може да рони 18 кочана царевица за една минута както беше казал някой.
Проблема с бурето е разрешим, но от майстор. Носиш го при мен. Свалям му двете дъна. Обгарям го от вътрешната страна за да убием бактериите. Изстъргваме го Задънвам го и му намалявам обръчите, ако е необходимо. И бурето е живо за нови добри дела. :)
А ... цялата тази процедура, ще струва 25 лева, ако няма други дефекти и ако не е през месеците август, септември и октомври.
cask@viastars.eu
053/ 232 564
jokera
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 31, 2012 7:02 am

Re: Старо Буре

Мнениеот vinoirakia » Вто Яну 31, 2012 12:23 pm

Не е ли по-правилно първо да го изстържем , а после да го обгорим?
Дъната също ли се стържат и обгарят.
Благодаря
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Въпроси и отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron