Въпрос за направа на вино от алтернативни материали

Тук може да поставите своя проблем за решаване ако не може да се справите или просто искате още едно мнение

Модератори: dcv, ilu6a

Въпрос за направа на вино от алтернативни материали

Мнениеот GeorgiStavrev » Нед Юни 19, 2011 1:30 pm

Здравейте колеги!!!! От известно време живея извън България, намирам се в студеното скандинавие. Тук се продават разни винени концетрати за направа на вина, повечето от които са плодови. Наскоро си купих един комплект за правене на вино, съдържащ сушени ябълки, стафиди, боровинки и други плодове. Долу-горе се получи, но не е виното което очаквах. Разбирам естествено че няма как да се получи като любимото нашенското домашно вино ама все пак ;) Та въпроса ми е, някой знае ли как се прави вино от стафиди или някакви други подобни материали? Понеже тук грозде има само разни десертни сортове с доста неприемливи цени, а четох че вино от стафиди се прави и доста се доближава до истинското, но никъде не успях да намеря точно технологията как се прави. Ще ви бъда много признателен ако някой може да помогне!
Благодаря ви предварително!!!!
GeorgiStavrev
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 1:19 pm

Re: Въпрос за направа на вино от алтернативни материали

Мнениеот sstan » Нед Юни 19, 2011 9:15 pm

Според мен от каквото и друго освен прясно грозде да се опитваш да го правиш, резултатът няма да е същият. ОТ стафидите също ще се разочароваш. А и не знам дали ще ти излезе на сметка, тъй като ще трябва да добавяш захар. Ако ти се занимава пробвай да си направиш ябълков сайдер.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към Въпроси и отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron