Размътено Вино

Тук може да поставите своя проблем за решаване ако не може да се справите или просто искате още едно мнение

Модератори: dcv, ilu6a

Размътено Вино

Мнениеот nikokass » Вто Мар 09, 2010 8:02 pm

Здравейте,
Наскоро установих, че виното (червено) се е размътило, а беше изключително бистро. Мисля че е уместно да поясня, че в началото съм използвал серниста киселина и резултатът, както казах беше добър.
Една част от виното ми се намира в стъклени съдове (дамаджани), а друга е в дъбови бъчви. И на двете места вече виното е ужасно мътно с един особен светъл каймак на повърхността. Мисля че вкуса още е същият. Чудя се дали и много често менящото се време с голями температурни амплитуди не е фактор.
Благодаря предварително за помощта.
nikokass
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 7:54 pm

Re: Размътено Вино

Мнениеот sstan » Сря Мар 10, 2010 10:41 am

Трудно е така по описание да ти кажем какъв точно е проблема, но напълно нормално е да ти се размъти, тъй като доколкото разбирам не си го стабилизирал по никакъв начин. Доколкото това размътване по-скоро влияе по-скоро визуално, по-добре го сулфитирай за да нямаш и проблеми с органолептиката.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Размътено Вино

Мнениеот nikokass » Сря Мар 10, 2010 2:38 pm

А с какво би било най-добре да го сулфитирам имайки предвид предишния път и ползването на серниста киселина?
Добре ли ще бъде да го прецедя, за да махна онова на повърхността, за което говоря?
Благодаря за отговора.
nikokass
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 7:54 pm

Re: Размътено Вино

Мнениеот ilu6a » Сря Мар 10, 2010 2:43 pm

можеш да избистриш с бентонит преди да сулфитираш... със серниста или със калиев метабисулфат.
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Re: Размътено Вино

Мнениеот nikokass » Сря Мар 24, 2010 3:00 pm

А в какъв интервал от време, след като съм ползвал Бентонит-а мога да сулфитирам?
nikokass
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 7:54 pm

Re: Размътено Вино

Мнениеот ilu6a » Сря Мар 24, 2010 8:10 pm

ми веднага след избистрянето...
Някои даже правят това паралелно...
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София


Назад към Въпроси и отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron