вИНАРСКИ БРАНШ

Тук може да поставите своя проблем за решаване ако не може да се справите или просто искате още едно мнение

Модератори: dcv, ilu6a

Re: вИНАРСКИ БРАНШ

Мнениеот vinoirakia » Пон Яну 30, 2012 1:37 pm

Преди 2-3-4 години това бях написъл в този форум:

" Затова позволяваме на винени журналисти, които една щайга грозде не са преработили да ни оценяват.
Не знаят какво е опашка от камиони с грозде до майната си, да се разправяш с прекупвачи, да работиш с временни нищо неразбиращи работници.
Да си правиш сметка, че след един час ще се прибереш, но поради счупена мелачка или телфер, тапа в топлообменника, ще трябва да си легнеш в 2-3 и сутринта – пак в 8. Така над месец.
Не знаят какво е да си задънен и да няма къде да източиш виното, шефовете да те занимават със собствените си глупости и да те карат да правиш второ вино до септември ако трябва, защото повече върви от първото. Отговорността, която поемаш за няколко милиона литра пред собственик, разни консултанти, пазара.
Много неща не знаят и не ги интересува.
Дори в спорта повечето от съдиите са бивши състезатели.
А при нас – всеки, който се е докопал до някаква медия и е пийнал 100-200 вина почва да оценява. А ако му подарят някоя чужда бутилка – готов е на всичко.
Поне са безопасни и страхът от некомпетентността им ги кара да не пишат лошо за вината.
А ние да им се харесаме и да пишат още по-хубаво за нас сме готови почти на всичко, погазвайки принципите си.Хубаво е да си със силните на деня.
Така да е-заслужили сме си го."

Е, вече почнаха да пишат и лошо за вината.
А пък енолозите и технолозите не са единни и позволяват това.
Вместо да правят фелацио, могат да кажат ,че техните принципи не отговарят на тези на "винените журналисти " и да ги изолират.

Нормално е в обърканата ни държава и качеството на образованието да падне малко, но когато виждаш повече рушене, отколкото създаване около теб , човек се обърква.
От нашата група - 45 човека, 5 останахме да се занимаваме с винопроизводство.
Един току що завършил студент не вижда смисъл да учи, защото винаги има някой който по Друг Начин ще го изпревари. Нямало е разпределение и работа за всички като едно време.
Трудно ще те оценят при предрешен финал.
Заплащането също стана решаващ фактор - затова и преподавателите си консултират разни фирми.
Лошото е , че няма държава и стратегия. Никой не мисли 15-20 години напред.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: вИНАРСКИ БРАНШ

Мнениеот snejana42 » Вто Яну 31, 2012 10:10 am

Виноракия е събрал накратко и синтезирано моето мнение.Всичко написано е абсолютно така ,но за съжаление никой не му пука и както се казва ,кервана си върви.В държавата ни никой не мисли с перспектива ,то не мислят за сега ,па камо ли за 15 години напред.Всичко ми е ясно и за заплатите ,и за консултациите - в никакъв случай не упреквам някой - живота иска своето,но не ми се ще да е така.И най - лошото е ,че не мога нищо да променя .Или поне не се сещам как .
snejana42
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 7:44 am

Re: вИНАРСКИ БРАНШ

Мнениеот stoichowinemaker » Сря Фев 01, 2012 2:02 pm

Снежана, защо си написала мнението си тук, а не в сайта, където е публикацията, която така силно те е възмутила? Мислиш ли, че тук е по- подходящата аудитория? Има ли изобщо тук аудитория?
Изчетох внимателно темата за винарския бранш. Аз мисля, че трябва най-напред да се потрудим над отношенията помежду ни, като хора, избрали виното за свой път в живота и едва след това да се сърдим на света около нас. Мислиш ли, че отношенията между енолозите са на необходимото ниво, което да всява респект и да кара критиците ни да се замислят преди да пишат?
stoichowinemaker
 
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 4:55 pm

Re: вИНАРСКИ БРАНШ

Мнениеот tolu » Чет Фев 02, 2012 3:21 pm

Здравейте, последната седмица много се активизирахте да пишете, явно студа е сковал и вашите изби и имате повече време за писане покрай дневници и другите простотии които измислят иначе така интелигентните ни шефове. 8)
tolu
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 7:02 pm
Местоположение: V. Tarnovo

Re: вИНАРСКИ БРАНШ

Мнениеот tolu » Чет Фев 02, 2012 3:22 pm

Не са ли ви измислили някоя простотия да правите, защото моите не спират?
tolu
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 7:02 pm
Местоположение: V. Tarnovo

Re: вИНАРСКИ БРАНШ

Мнениеот vinoirakia » Съб Фев 04, 2012 9:22 am

Моите шефове четат интернет и ни карат да следваме модните тенденции.
В момента правим имамбаялдъ за петачка.
Или ако искаме турлюгювеч с индийско орехче.
Ще ги оценят-не се съмняваме.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: вИНАРСКИ БРАНШ

Мнениеот snejana42 » Сря Фев 15, 2012 4:28 pm

Стойчо,здравей.Не съм написала мнението си в сайта,защото всичките ми коментари са изтрити .И тук се беше заформило коментар.Иначе знаеш много добре ,че на мен не ми пука къде ще го напиша ,мисля ,че ме познаваш добре.Опитай се да намериш коментар от мен в Дивино и ще те почерпя на дегустациите с едно хубаво Шардоне,но за 6-7 лв ,а не за 25- 26. Преди малко им написах на страницата на фейсбук ,че все едни и същи изби дегустират и ми прилича на платена реклама,а те ми отговориха ,че ще има още една дегустация на Шардонета.Ще почакаме да видим.Както и да е,хайде събудете се енолози ,защото ние 50 годишните както казваше едно време Бабаев,пенсията ние под възглавницата.....Вие му мислете ,че много работа ви чака още и всичко отива много на зле,скоро никой няма да отиде да учи,па камо ли да работи в тоя бранш.
snejana42
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 7:44 am

Re: вИНАРСКИ БРАНШ

Мнениеот vinoirakia » Пон Мар 12, 2012 7:20 am

viewtopic.php?f=3&t=1722

Не само при нас лозаро-винарския бранш е объркан.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Въпроси и отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron