кирилица

Всякакви теми, които не са свързани с останалите форуми.

Модератори: dcv, ilu6a

кирилица

Мнениеот D&K » Съб Мар 15, 2008 9:34 pm

Участвам в няколко форума в бг и навсякъде не се толерира писането на "маймуница"-тук прочетох доста такива мнения. Предлагам администратора на форума да трие незебавно мнения написани не на кирилица. Така форуа ще изглежда по прегледно и прочитането на мнеията няма да натоварва потребителите....преди малко се измъчих докато четях стари постово на снежана42 и сие...
Последна промяна D&K на Сря Май 07, 2008 9:41 pm, променена общо 1 път
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот sstan » Пон Мар 17, 2008 8:18 am

Аз също мисля по този въпрос. Все пак повечето от нас тук си пишат на кирилица и общо взето нещата са добре. От време на време се появява по някой такъв пост, но той не винаги е нарочно пуснат така.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот vinoirakia » Пон Мар 17, 2008 10:18 am

Кирилицата означава уважение към другите, но нашия форум се развива и малко компромис не е зле. :)
Друга забележка имам-Редактирането на написаното:
Сега мога да си редактирам нещо което съм написъл преди месец. Това не е хубаво, защото може да се изпишат много работи, а аз да променя част от написаното и...
Предлагам промените да се правят до ден от написваето.
После - каквота си надробил, това ще сърбаш :D
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Пон Мар 17, 2008 11:35 am

Не съм сигурен че има такава възможност. Ако обаче решиш да променяш нещо, то може да е само в твоите мнения а и отдолу се изписва кога е редактирано. Дори и да изтриеш написаното, мнението си ти остава като празно поле. Все пак ще проверя дали може да се направи нещо по въпроса.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот D&K » Пон Мар 17, 2008 6:23 pm

Момиче ли си какво си не те знам.не е хубаво човек още с влизането да си показваш добрата култура и да се заяждаш.И на кирилица и на латиница все тая ,каквото имам под ръка така пиша .А ти се научи да се изказваш за вината първо - това ,че е на кирилица не ти помага Приятно заяждане ти пожелавам на кирилица.

Това получих като лс от снежана 42...не знам всички ли в менада са толкова злобни, или тя е изключение...Това е БГ Форум, живеем в България, редно е да се ползва Кирилица-така е във всички сериозни форуми които чета и пиша в тях, всички мнения на маймуница се трият незабовно от модовете. Колкото до забележките към изказа ми-не всички сме професионалисти като Вас госпожо, да приемем, че съм любител на виното и пиша за него така както го чувствам...
пп. момче съм госпожо :D
Последна промяна D&K на Сря Май 07, 2008 9:41 pm, променена общо 1 път
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот D&K » Пон Мар 17, 2008 7:01 pm

Новоизлюпилите се напълниха България със всякакви чужди консултанти,които с нищо не са по-добри от всички ,които си изредила.Но реалността е друга .Те си правят глупостите ,а ние само ги гледаме и общо взето и с конкурс и без пак ще си ги мъкнат тук

Това е цитат на снежето от този форум а това отдолу инфо от сайта им:

Много идеи, трио енолози, една визия и огромна наслада! Чрез серията Менада Тринити, Константин Стоев и Снежана Мутафчийска в сътрудничество с френския енолог Антоан Люмер

Някой да си спомня случайно коя бг изба мъкне като панарджийска мечка мишел ролан по винария :roll:


нов цитат на снежето :

Затова има и писанки от типа "Бакхус","Винен Индекс" и т.н.
Стоян Геров, Христо Спасов, Катя Гаргова, Яна Петкова, Пирев, и т.н - това са част от хората които стоят зад винен индекс а ти наричаш оценките им писанки....друго си е да спечелиш златен ритон с проба 12345хх еди коя си :D

Колкото да цената на Черга за Бг и за чужбина и, че качеството на тази за износ е три пъти по- ниско от тази за вътрешния пазар-сериозно ли го говориш, стоиш ли зад думите си...интересно ми е как го обяснявате това на чуждестранните си партньори :D
и...защо по дяволите рушите имиджа на Българското вино :evil:

Изобщо с цялото ми уважение към дългогодишният ви труд, токова много дивотии сте наговорила във форума, че ставате за смях.
нищо лично...не съм тук да се заяждам с някого, но не започнах аз първи, бога ми...
Последна промяна D&K на Сря Май 07, 2008 9:42 pm, променена общо 1 път
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот vinoirakia » Вто Мар 18, 2008 12:05 pm

Не знам защо , но да критикуваш вина е много вредно в този форум.
Да критикуваш технолози и енолози - също.
Въобще да критикуваш се възприема много странно- като че ли не се правят слаби вина на високи цени.
Трябва да пуснем една тема - Вина, които не са ви впечатлили, а разочаровали.
:shock: Но тогава ще се почнат едни писания, едни обиди и вместо да го градим този форум,пак ще забием в пререкания.
Та затова си правя пас, ама няма да е за дълго. :wink:
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот D&K » Вто Мар 18, 2008 6:39 pm

това последното към мен ли е? Не критикувам вина, нито технолози, напротив опитах се да създам тема "вина които са ни впечатлили" мисля, че това е нещо съзидателно...ако греша поправете ме.
Изобщо този форум е безумно скучен има дни и седмици в които нищо не се случва, пишат 2-3 души....ако искате да го направите популярен, начина не е да пишат само 3-4 признати "величия", мастър ъв уайн и т.н. Направето го достъпен, дискутирайте вина, реколти, производители, карайте се, бъдете градивни, обективни...интересни...нека в него пишат и обикновенни хора, които обичат виното и му се наслаждават, нали го правите за тях...вслушайте се в тях... :wink:
Последна промяна D&K на Сря Май 07, 2008 9:42 pm, променена общо 1 път
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот sstan » Сря Мар 19, 2008 8:47 am

Прав си но това че форума е "безумно скучен" е така защото така си го правим.Относно достъпността няма никакви ограничения, а относно популяризирането му сме го дискутирали няколко пъти вече, но комерсиализирането му и преобладаващи на теми от сорта "Защо ми мирише виното на оцет" едва ли е положително. Все пак има цял раздел за любители. Не малка част от колегите знаят за него, но не всички се престрашават да пишат. За съжаление има и такива които почти престанаха, а даваха компетентни мнения. Надявам се че е от липса на време...
Караници има във абсолютно всеки подобен форум и това не може да се избегне още повече със триене и редактиране на мнения.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron