вина, които са ни впечатлили....

Всякакви теми, които не са свързани с останалите форуми.

Модератори: dcv, ilu6a

вина, които са ни впечатлили....

Мнениеот D&K » Съб Мар 15, 2008 8:50 pm

Нека в тази тема обсъдим вина, които всеки е пил наскоро и са го впечатлили-независимо дали са бг или вносни. Може да се посочи приблизителна цена и дегустационни бележки...нека тази тема не се превръща в реклама на собствените ни вина...
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот D&K » Съб Мар 15, 2008 9:19 pm

нека първи бъда аз-строхотно се впечатлих от мерло гранд селекшън на винарска къща русе, цена - мисля, че е около 20-25 лева. виното е добре балансирано, много мощно тяло, меки танини, няма натрапчиво преобладаване на дървесина, завършека му е дълъг с приятна кадифена мекота и сладост...приятно изненадан съм от това вино, мислех, че са силни само в белите вина, но това вино наистина ме впечатли, поздравления за технолога.
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот sstan » Пон Мар 17, 2008 11:56 am

Миналата седмица бях на една импровизирана дегустация, като там имаше вина от Източна Европа - Гърция, Турция, Румъния, Сърбия. Гърците извадиха много добри вина. Белите бяха с много добра свежест и изключителен аромат. Червените - вина с приятен плодов аромат и вкус. Не много силно, но добре балансирано тяло, което до колкото съм запознат е характерно за техните местни сортове. За разлика от тях турците не извадиха нищо впечатляващо, а още по-разочарован останах от румънците. За съжаление в момента не мога да цитирам точни имена на вина и изби.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот vinoirakia » Пон Мар 17, 2008 1:37 pm

Малките изби са по-мобилни и вече не е проблем да се наеме хладилен камион и да си купиш откъдето си искаш грозде и да го прекараш на 400-500 км в щайги. После технолога прави това което си дегустирал.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vinoirakia » Вто Мар 18, 2008 11:45 am

Едно Мерло Хипноза на Логодаз бе страхотно
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот D&K » Вто Мар 18, 2008 6:50 pm

опитвал съм го, мисля, че беше нефилтрирано мерло в къса серия (3-4 хил бут.) Виното е висока топка, но лично аз намирам вината на тази изба доста натоварени от към дървесина, което не е недостатък но не са по моя вкус, но поздравления за Стоев за стила който изгради на винарната, смятам, че са една от правилно развиващите се бг изби.
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Енира 2004

Мнениеот zakvoline » Съб Дек 06, 2008 6:49 pm

Енира 2004 ме тушира, доста бутилки съм обърнал някои от които доста трудно НО намерих най- после любимото вино. Това вино бе подарено на приател, а на свои ред то бе споделено с мен:)
В този ред на мисли ще запитам Тук " къде мога да го отркия понеже в търговската мрежа е изчерпано:( Четох че било пуснато в Метро на 14 лева баси смешката а сега спекуланти те тръскатли по 35 лв добре нека са 35 но КЪДЕ? моля за съвет искам да се запася :)
Който се смее последен
Най-бавно загрява:)
zakvoline
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Дек 06, 2008 6:37 pm

Мнениеот ggeonik » Чет Дек 11, 2008 10:56 am

енира 2004 вече е история .а пък ако някъде изобщо се намери е на цена около 100 лева
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот ggeonik » Чет Дек 11, 2008 9:38 pm

наскоро на една дегустация силно ме впечатли един совинъонблан фемили резерв клайне залце се казва виното около 50 лева струва препоръчввам ви да го опитате ще останете много много доволни силно тероарно вино минерали минерали море аспержи мъх земя сено зелени подправки с една дума красота
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот rado_milkov » Съб Дек 13, 2008 2:20 pm

От доста време не бях влизал във форума и сега ми направи впечатление тази тема за вината, които са ни впечатли. Веднага в съзнанието ми изникна едно вино, но... то вече е споменато. И то е Мерло Хипноза на Логодаж, буквално ме хипнотизира.:) За мен то е едно от най-качествените български вина. Друго вино, което също ме заинригува адски много е Соето Каберне Фран на същата изба.
rado_milkov
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юни 03, 2007 12:05 pm
Местоположение: PLOVDIV


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron