Смех

Всякакви теми, които не са свързани с останалите форуми.

Модератори: dcv, ilu6a

Смех

Мнениеот vinoirakia » Пон Окт 26, 2009 9:46 pm

Крайно време е модераторите да се съберат с админите и да отворят една подгрупа "СМЕХ"
Поне там да пишем.
За интересни/смешни и тъжни/ случки от винарството, вицове, цитати и др.
Като долният, взет от един форум.
Човек , иска да си прави вино и пита как
Веднага десетки му помагат
Ето един от тях:

"На 100 литра сложи 5 кг. захар за да го стабилизираш по добре виното. Капни му 10 мл. серниста киселина сега за да утепа дивите дрожди а захарта ще се превърне в питомни. След 40/45 дена като се привърши ферментацията си отлей колкото мислиш да пиеш за 15 дена и сложи на останалото 100 мл. серниста киселина на 100 литра вино. Така ще го стабилизираш и избистриш но няма да можеш да консумираш , че мирише 15 дена на сяра. После го прецеждаш за да махнеш калта но го минаваш през някаква мрежичка или метла за да се окислороди. През януари/февруари (ако е останало) в някой студен и ясен ден(ден с високо налягане) го бутилираш в шишета плътно напълнени до горе и на 1,5 литра слагаш по 3 зърна ориз за да създадат малко налягане с което да го запечаташ. Някои мислят , че това се слага за да се газирало виното но истината е тази. Бутилките ги нареждаш легнали и след като вземеш някоя и ще я отваряш съвсем леко я местиш за да не се размъти , че пак кал остава и наливаш в друг съд. Приятно пиене "

Е, как да не ти се припие.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

:)

Мнениеот Dobson » Сря Окт 28, 2009 9:00 pm

Хахахаха :) Много добре.....
Миналата година мен ме попита един съсед какво да прави, че гроздето му било с 28 % захари и аз докато му кажа каквото и да било една друга съседка чува разговора и веднага се включва - Брат ми слага 100 мл оцет на 100 кг грозде в такива случаи :)) И той милия съседа хукна при нея.....да ви кажа честно не попитах после какво е станало, но мисля, че е ясно на всички.....
Dobson
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 2:15 pm

Мнениеот sstan » Вто Ное 24, 2009 12:05 am

sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот ggeonik » Вто Ное 24, 2009 11:45 pm

супер нагли 2.5 3.0 лв за литър е на такъв мафиот не само да му конфискуват всичко ами и даже и фабриката да му затворят во веки веков.аман от наглеци вино продавал тъпака обаче на 40 градуса и с бял цвят.
ggeonik
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 10:21 pm
Местоположение: dobrich

Мнениеот vinoirakia » Сря Ное 25, 2009 7:25 am

Той е добър човек.
Гледа само акциза на държавата да плати.Или поне част от него :D
Другото е подарък.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mathinvalidnik » Съб Дек 19, 2009 1:13 pm

скоро чух от един човек селдния лаф: "Откакто се научих да правя вино,у нас без оцет не сме останали " :lol:
mathinvalidnik
 
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 10:55 am


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron