"Mнения за винария 2007"

Модератор: ilu6a

"Mнения за винария 2007"

Мнениеот winemaking » Съб Мар 31, 2007 1:42 am

Имах щастието за първи път от 3-4 години да присъствам на винарията.
Опитах страхотни български вина ( както и някои не чак толкова страхотни:). ПОздравления на Станимир за вината от Схиндол и по специално за муската 2006 и кабернето което спечели сребърен медал( забравих коя година реколта е). Стан жалко че не можахме да се засечем. Много ми харесаха и вината от Тера Тангра и Ивайловград. Опитах и Совинъон блан на Менада който взе медал и бих казал че го заслужава. За съжаление не успях да обходя и повечето щандове. Сигурен съм че има още много вина които заслужават да се дегустират така че моля да ме светнете за да ги опитам.
Kind Regards Dimitar Dimitrov
winemaking
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 7:02 am
Местоположение: Pomorie-Plovdiv-overseas :)

Мнениеот winemaking » Съб Мар 31, 2007 1:46 am

Станимире моля те оправи шрифта на заглавието на темата щото нещо маи се е бъгнало. темата е "мнения за винария 2007"
Kind Regards Dimitar Dimitrov
winemaking
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 7:02 am
Местоположение: Pomorie-Plovdiv-overseas :)

Мнениеот nikolay » Нед Апр 01, 2007 9:21 pm

моето впечатление от вината на Винария като цяло също е положително. Почти не остана производител на вино, който да не може да покаже стойностно вино. Освен изброените от winemaking вина на мен лично ми харесаха и доста от вината на Вила Любимец, Логодаж и др. (няма да изброявам всички,за да не пропусна някои). Остава според мен, обаче мнението че това е конкурс, който е по-скоро полезен за винопроизводителите, но малко за консуматорите. Имам в предвид, че производители имат да речем три марки вина на пазара, а участват с 20 - 30 проби т.е. дори добре оценени това не са реални вина, които ще се появят в този вид на пазара. Остава биенето в гърдите и не знам какво точно още. Според мен Винария е полезен форум, но само ако не е единствен. Имаше една идея за "Вино на годината", която се обсъждаше на събиранията на УС на СЕБ и която най-вероятно ще се появи като конкурс (и както беше вица, че трима българи са чета с предател, най-вероятно това няма да е инициатива на Съюза), но както и да е.
Така или иначе скоро в рамките на този форум мисля ще се появи нещо интересно, и както се казваше в една реклама "Наи-доброто предстои", пък и винаги е доста по-интересно да си участник в играта, отколкото неин наблюдател.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Винария 2007

Мнениеот bgwines » Нед Апр 01, 2007 11:25 pm

Наистина забелязвам, че от година на година нивото на вината, които се показвет расте. И това според мен е нормално, защото напоследък доста български фирми наблягат на лозарството, което е основно за едно хубаво вино.
Националните дегустации претърпяха промени през годините, но основното, което трябва да стане е да се състезават реални вина, а не проба 1,2,3......до N-та. След като НЛВК организира взимането на пробите за дегустация, как после се контролира дали виното, което излиза на пазара е точно това, което е спечелило и за кое вино те са предоставили стикери за наградено?
Лошото е също, че много от фирмите се отказаха от този конкурс. Три, четири големи фирми от страната са основните участници с по около 100 проби, останалите са за масовка. Остава си тенденцията, че колкото повече проби се дадат, толкова повече награди. във вестниците се пише броят на учавстващите проби, но колко фирми реално се състезават?
повечето от наградените с големи отличия вина ги няма за дегустация на щандовете. Камарата спря да организира открити дегустации на учавстващите в конкурса вина. После кой знае кои вина ще видим на пазара! И така специалистите, които не сме учавствували в дегустационните комисии не можем да разберем кои вина са оценени и кой къде се намира.
bgwines
 
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 7:39 pm

Мнениеот sstan » Пон Апр 02, 2007 1:23 pm

Наистина поздравления на всички колеги за добрите вина, които показаха тази година. Отсъствието на някои от големите винпроми/доколкото разбрах благодарение на ценовата политика на Панаира/ беше малко неприятно. Лошото е че и доста други изби също се заканиха да не присъстват следващата година. Дано това не стане реалност.За сметка на това този път имаше голямо разнообразие на производители на машини и техника за лозарство, както и производители на оборудване за винопроизводство.
Относно конкурса, първо Честито на всички спечелили !!! Както винаги във всяка една такава проява съществува субективизъм. Затова и не е лошо да има алтернативна надпревара с принципно различен регламент откъм начин на подбиране на пробите.
Струва ми се че и Бала-промоция също се получи добре....поне за мен :D :wink:
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот polina » Вто Апр 24, 2007 1:11 pm

Аз също сам на мнение, че тази година имаше доста интересни вина на изложението.
Николай спомена, че са му харесали вината на"Тера Тангра" и "Логодаж". Аз сащо сам впечатлена особено от Шардоне 2005 барел на "Логодаж", както и от Мелник 2005 "Sunny hill",харесаха ми много вината и на Вила Любимец(Сира барик 2005)
polina
 
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 1:50 pm

Мнениеот sstan » Чет Апр 26, 2007 10:02 am

Не бях дегустирал това Шардоне, но вчера бях на една дегустация където го представиха, наистина добро вино
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron