Вижте колко струва бутилка наше вино в Мюнхен

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно всички спиртни напитки

Модератори: dcv, ilu6a

Вижте колко струва бутилка наше вино в Мюнхен

Мнениеот vinoirakia » Сря Дек 26, 2007 2:56 pm

http://dnes.dir.bg/2007/12/26/news2483790.html


Вижте колко струва бутилка българско вино в Мюнхен
Сн.: Бойко Брайков
Вижте колко струва бутилка наше вино в Мюнхен
26 декември 2007 / Бойко Брайков, Мюнхен и София
Във времето, когато отвсякъде се говори за коледни намаления и нуждата от покачване на цените у нас, за да достигнат европейските, вижте колко струва бутилка българско вино в германски супермаркет.
Сигурен съм, че там не се продава на загуба. Естествено и у нас. Разликата явно е единствено в печалбата. Или в разликата при стандарта на живот у нас и в Мюнхен (най-скъпия град в Германия). Тази тема може да бъде продължена и за цените на облеклата, храните, горивата и т.н..., все неща, които чакаме от 1 януари 2008 да поскъпнат заради поредното мъгливо обяснение на някой специалист. Парадоксът в случая се усилва още повече от факта, че става въпрос за нещо, произведено в България, което в Европа се продава два и половина пъти по-евтино, отколкото у нас. Явно транспортните разходи до сърцето на стария континент са по-малко от тези до центъра на София, например!
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Сря Дек 26, 2007 7:13 pm

Мда и аз го видях това. Всички тук знаем това но за обикновените хора си е почти сензация. Интересно е да се прочетат и коментарите към темата. Някои са доста крайни, но пък е хубаво да знаем какво мислят хората. Лошото е че тази статия е по-скоро за собствениците отколкото за над енолозите. Дано някой я вземе на сериозно...
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Zhekov » Чет Дек 27, 2007 10:45 am

Ами, доколкото си спомням когато Менада пусна Черга на пазара цената и беше около 6лв. След куп реклами Черга стана доста известно име в Българската общност. Хора, който грам не разбират от вино купуват него защото много се рекламира и е на "добра цена". Благодарение на това Черга се превърна в най-продаваното и най-популярното вино на Менада, затова и високата цена.

Забелязал съм подобна картинка с Австралийските вина. В Австралия доста пъти съм купувал вина с цена над 15$ а тука същите съм ги купувал за около 14-18лв.

Истината е, че днешно време всичко е маркетинг. Затова и различните цени в различни пазари.
Zhekov
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 5:18 pm


Назад към Алкохолни напитки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron