онлайн

Заповядяйте с нас на дегустация на различни видове вина.

Модератори: dcv, ilu6a

онлайн

Мнениеот stoichowinemaker » Съб Юни 21, 2008 11:54 am

Колеги, имам едно предложение. Дегустирайте величествените златни ритони, които никога и от никъде няма да си купите, оценявайте си, на тези причудливи онлайн дегустации, каквото си искате, но не се бъзикайте онлайн с вината на колегите, защото тези онлайн дегустации са точно това. А и не е важно ние да си мерим помежду си, половите органи, или да се радваме на някакви медали от платени шоута. Важно е на какви цени продаваме. Приятели и неприятели, скоро се върнах от Италия. Там за 30-40 евро се продават кисели, скучни вина, които тук на Винария, не бихте оценили дори на последните места. Но хората имат национална политика , за разлика от нас. За колко провавате вината си в чужбина? Хайде, кажете! Не ми се перчете с медали тук и там. И аз ги имам, медалите де. Е, Ритон нямам, но ще взема, когато от бровзови, наистина ги направят златни:))) хаха, шегувам се. Не ми пука за медалите. Дегустирайте си онлайн, но за мен това са несъстоятелни неща. Правете вино колеги, оставете клиентите да ни оценяват и помнете, пияният поляк, жадният руски мужик или тъпия швед, харесват винната от 60-90 цента, по изключение до евро и 30. не се напъвайте. Орнелаята вече е направена. От 1984 тя прави пари и име, продава се по 90-1340 евро, в зависимост от реколтите, а ние тук си играем на онлайн величие или се ррадваме на златна бъчва от Винария. Предпочитам дървена френска, Тарансо:)))
stoichowinemaker
 
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 4:55 pm

Мнениеот Alambik » Съб Юни 21, 2008 1:32 pm

Е, стига де, не убивай интосиазма на хората! И до ритоните ще стигнат! Тези дегустации поне са на добра воля, независими и се решават от хората в сайта, всеки може да се включи и да си изрази мнението СВОБОДНО!!! Някой ще плюят, други ще славят, въпрос на виждане и вкус! Например: аз нехаресвам "Рубин", айде препоръчай ми някой хубав, обещавам, че ще си го купя, колкото и да струва и ще го пробвам с колеги и дано ме заинтригува! :D Според теб, кой искат да накиснат и да му се присмеят? Изрази си директно и пряко мнението, нали и за това е сайта! Хайде, не се коси, виж когато човек е прав и като си изкажеш мнението директно как МЪЛЧАТ! :D :D :D Смятам, че SiteAdmin-a е разбран, а и все пак трябва да се изразяваме свободно и директно!
Alambik
 
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 10:49 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот D&K » Съб Юни 21, 2008 6:37 pm

Не рабирам какво против онлайн дегустациите има Стойчо. Първо не всички тук са професионлани уайнмейкъри, има и хора, които просто материята им е интересна или обичат виното, колкото повече са те, толкова по жив и интересен ще става форума. В България няма все още (вкл. и този) добре развит форум по темата вино...Ако четете западни форуми ще видите колко е интересно, обсъждат се вина, реколти, караници, спорове, лошото е че дискутираните там вина не ни говорят нищо (или почти)...нека този форум да бъде място, където любителите и професионалистите в бг обсъждат вината (най вече българските или поне тези които могат да се купят на българскияпазар) Нищо комерсиално не виждам в това, пък и изобщо не дегустираме златни ритони-първото беше на дамяница (те изобщо не дават проби на винария), второто е на логодаж...Ако Стойчо не желае да дегустираме и коментираме публично негово вино, да го заяви и ще се съобразим за в бъдеще....
респект!
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот vinoirakia » Съб Юни 21, 2008 8:19 pm

Например: аз нехаресвам "Рубин", айде препоръчай ми някой хубав, обещавам, че ще си го купя, колкото и да струва и ще го пробвам с колеги и дано ме заинтригува!

http://www.leventa-bg.net/products.html

Това е рубина.
Поръчай си го, пии и пиши
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alambik » Нед Юни 22, 2008 10:58 pm

Е, Майна, уби ме!!! "Рубин" изкупен от Брестовица, произведен от изба в Русе!!! :shock: или може би от някоя "пътуваща изба"! :?: Хмм!? Че да скокна до Брестовица и да пробвам що Рубин видя! Май това е най-разумното, за което се сещам. Та нали си от Пловдив, може да се накъл..., надегустираме заедно!!! :lol:
Alambik
 
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 10:49 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот vinoirakia » Пон Юни 23, 2008 5:42 am

Щеше ли да е по хубаво да купят Мерло от райсна на Русе и да пишат Рубин на етикета.
Какво да се прави като Рубина е концентриран около нашия Пловдив :D
Поръчаи, пии и пиши :oops:
Тогава ще си говорим
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Пон Юни 23, 2008 9:29 pm

Няколко пъти четох мнението на stoichowinemaker. Искам да ти кажа че идеята е просто да си доставим удоволствие някоя вечер и да създадем дискусия около дадено добро вино. Тук медали и ритони не даваме. То затова и пари за "професионално" ръководене на форума няма :D
За бъчвата си напълно прав 8)
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към ON-Line Дегустации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron