Теория на конспирациятя - част 1-ва

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Теория на конспирациятя - част 1-ва

Мнениеот vinoirakia » Съб Яну 26, 2008 8:38 am

Здравейте,

Има един фокус с карти- слагам най-отдолу на тестето картата, която знам и започвам да задавам насочващи въпроси.Накрая, когато остане само тя, триумфално я вадя все едно съм я намерил в тестето. Горе – долу това ми дойде в главата като четох условията за конкурса и номинациите. Какво излиза:

1. В конкурса могат да участвуват само членове на Съюза на енолозите в България.
Това добре. Много добре. Отхвърлихме колкото можахме.
На мен не ми стана ясно дали, не членове ще могат да гласуват , или само членове?
В смисъл хем не ни допускат до конкурса, но ни разрешават да избираме- о чудо.
Казват ни, че не ставаме, ама ни приемат вота.
От това условие разбирам ,че необходимо и достатъчно условие да те нарекат енолог , е да си член на СЕБ. Нищо повече. Този, който не е член ,не може да стане енолог посмъртно.
Ето така се събира членска маса. Евала.
2. Номинации
Имах чувството , че тук гласуват една малка групичка от хора които се познават и взаимно номинират. Принципа – ти на мен, аз на друг , той- на следващия. Несериозна работа.
Ще спомена някой винпроми от които въобще не бяха упоменати , като „ съдържащи „ енолози - Свищов, Русе , Сливен, Ямбол, Асеновград, Пещера и т.н. Има много – да не ги изброявам. Те дори не са се заинтересували да участват,след като са получили тези писма-това показва отношението им към СЕБ.
Имам молба към модератора на сайта-да покаже колко на брой хора са гласували за номинирани енолози. Не ме интересува кой за кого. Интересува ме бройката.Защо ?
За да разберем аджеба , колко човека са избрали финалистите.Като знам колко технолози има на бала на винария, мисля че гласувалите са не по малко от 300 човека. Но това не го очаквам, защото в момента на гласуването регистрираните потребители на сайта бяха 50-55 човека. От тях има доста , който не са пряко свързани с виното , като производство , камо ли да тръгнат да избират енолог на годината.
Искам да кажа , че не може 20-25 човека да избират петима финалиста.
3. Морал
Благодарение на конкурса организиран от СЕБ разбрах следното.
Във всички игри организирани от Кока Кола, Пепси Кола, Лукойл и др. едно от условията за участие е :
Могат да участват всички с изключение на служители, рекламни агенции, собственици и служители на търговски обекти , както и членове на семействата на всички горепосочени лица. А става въпрос за дребни подаръчета спечелени от малоумни игрички събирайки етикети, тапи и друго.
Титлата Енолог на България е сериозно нещо.Още повече да си първия.
Спомням си за човека спечелил 100 000 лв. от „Стани богат”, как го накараха да ги върне, защото дъщера му работеше в Нова Телевизия.

Спирам , че да има за после. Това го пиша над месец-ц-тц-тц-тц-тц.
Слагам си шапката с голяма периферия!
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Съб Яну 26, 2008 6:29 pm

Добре е винаги да има различни мнения за да може нещата да вървят напред. В този случай не виждам какъв точно е проблема. Определено това не беше най-добрия регламент, но доколкото знам идеята я има от доста години и нищо. С това темпо така и щеше да си остане. Ако твърдо си решил че конкурса е създаден и проведен с цел популяризиране на определен човек, няма смисъл да те убеждавам в противното. Все пак ще кажа някои неща относно посочените от теб точки.
1. Едва ли ще те допуснат в конкурс за футболист на годината ако не си лицензиран такъв... В нашия случай нещата са малко по-различни,но би трябвало да е така. Тук обаче сме много велики и се сърдим за нещо на СЕБ. И не сме му членове. Вярно е че членството засега не носи нещо кой знае какво,но едва ли е навредило на някого.
Нечленове можеха да гласуват и това го бяхме обсъждали тук и няма нищо чудно. Освен професионалните качества критериите включваха и личностни такива за които не ти трябват умения на енолог.
2. Относно номинациите. Те бяха абсолютно отворени. Всеки които искаше можеше да номинира. Престрашиха се няколко души... Ти кого номинира. И това хич не е смешна работа. За гласуването - за там дори не трябваше да имаш регистрация във форума и пак същата работа. Точната цифра е 33 беше близо.... “не може 20-25 човека да избират петима финалиста” Толкова ги избрахме защото другите не ги интересуваше и не пожелаха да вземат отношение. Тази част от конкурса беше най-отворената можеше да участва всеки и да гласува всеки. Но сега има въпроси защо не е номиниран този и онзи. Ами който пита защо не ги номинира сам още повече че тук/форума/ е зад някакъв ник ако анонимността му е проблема.
3. Това не смятам да го коментирам не му разбирам. :wink:
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Super

Мнениеот DMX » Съб Яну 26, 2008 11:13 pm

Nai nakraya se razbudiha duhovete.Vsichko ,koeto e napisal vinorakiya e super tochno.A mai v nachaloto ne mi vyarvahte.Tuk edni dumi za chovechnost se upotrebyavat i vsichko e palen falsh.Predi vreme vinar - zvuchalo gordo.Ami sega kak da zvuchi kato vsichko e komersialno i dori edin konkurs ne se pravi bez da ima umisal.Vsichki uchastiya nasam natam sa svarzani s misalta da se izdigne imidja ne na vinarya ,a na opredeleni hora.A na Stoicho i Snejana - bravo che se osmelihte da kajete neshto pone za tozi konkurs ,che inache edni cifriiii i nishto drugo .A che ste dobri enolozi to vav vinarskite sredi vseki go znae i gore glavite - sas sigurnost ste mnogo po-dobri ot pobeditelya - hahaha.A tova za komunikaciite zvuchi kato zakana edva li ne - chak trapki me polaziha ot strah.Kak taka Nataliya nali si nad tezi neshta - za kakvo ti e da znaesh neshto za hora ,koito ne govoryat istinata .Istinata e pri teb - ti si choveka .Davai ,derzai imash oshte mnogo neshta da postigash osven chovechnostta - tya ne ti e prisashta .
DMX
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 9:32 pm

Мнениеот vinoirakia » Нед Яну 27, 2008 9:47 am

ДМХ, не сам очарован много от подкрепата ти, макар че може да си много свястен.
Тона в този форум трябва да е по-умерен, а не изпълнен със злоба и подигравки.
Най-лесно е да се плюем и да вадим мръсно бельо. Всички знаем някоя мръсотиика за този - онзи. Ти си шампион естествено. :o Като жълт вестник си :lol: Сигурно много се кефят таничко на писанията ти-злобни и егоистични сме българите и технолозите в частност-за енолозите не знам :oops:
Макар и истина може би, може да си ги поспестим тези факти.
Трябва да сме обединени, отворени, да свалим малко манията за величие, за това колко велики сме. Какви невероятни вина правим.
Да си спомним от къде сме тръгнали, грешките който сме правили и правим.
Добрин е дал една тема за цвета на виното.Малко хора биха му отговорили, без да напишат 200-300 страници, но трябва да се почне от някъде. Активираме се само когато почнем да се плюем.
Именно и тук някъде е ролята на СЕБ , като обединител , но той тотално се дискредитира във всичко което се напъне да роди.
Дано новия Упр. Съвет промени нещо, ако не - продължаваме си по старо му.
Почвам да приемам залагания за следващия енолог на годината. Мисля , че между 5-6 човека, който от сега се сещам ще са финалисти лесно ще познаем енолога на годината.Дано само да няма дубъл :)
Между другото Ванга почина и няма от къде да разберем новите членове на УС на СЕБ. Трябва да има имена, за да знаем кои носи отговорност. Анонимности като при предишния , не е похвална.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vinoirakia » Нед Яну 27, 2008 2:49 pm

sstan,
Хората казват-Бързата работа-срам за майстора, Бързата кучка - слепи ги ражда.Прибързаността не е много добро нещо.Дайте да направим конкурс, че отдавна го говорим , ама нищо не правим.
Добре , но направете го така, така да е точен регламента , че победителя да излезе чист , като новородено. А не кофите с помия да се изливат още от бала на енолозите и да продължават и в този форум. Победителя да носи тази титла с гордо вдигната глава, както подобава.
Още преди това исках да намекна , че не може така да да се избира енолог , но Gerov i Snejana42 така ме атакуваха, че предпочетох да си замълча , за да не влизам в долни спорове. Може би не трябваше.
Виждаш до какво доведе това-до обида на финалистите които участваха, чувстват се използвани и изиграни/ аз така мисля , като чета писанията им-може да греша/
sstan,
опита ми говори , че за да опознаеш един човек трябва или да си бил в казармата с него или да работиш с него. С изключение на двама от номинираните, никой друг не отговаря на това изискване. Като ни слушаш - всички сме чудесни хора, разбиращи от гроздето до бъчвата в който слагаме прекрасните си вина, винаги готови да помогнем и т.н. глупости.
В никакъв случай не искам да кажа , че конкурса е направен за 1 определен човек. Искам да кажа че при такава незаинтересованост от други колеги, много лесно е да влезнат / да се вкарат/ 6-7 човека за финала.Това са популярни от медиите имена. 33 човека са гласували- че големи винпроми , като Карнобат и Пещера имат повече технолози.
По т. 1 . Ми не е честно само членове на СЕБ да могат да участват.
И стега сте сравнявали енолозите с футболисти. Просто да измислим по-реален правилник за следващ Енолог.
2. При този регламент никой няма да номинирам , защото мислех че ще му направия мечешка услуга-както и стана. Не мога хем да номинирам, хем да пусна Теория на конспирациятя, която тогава бе още в зародиш :D
Номинирането на даден човек носи отговорност пред себе си. Като видях с какъв детски ентусиазъм номинираха, ми идеше да изкрещя - Спрете, Помислете. Това не е шега работа. И ти видя - в продължение на месец никой не защити Стоев, никой. Седят отстрани и гледат л.....а които се стичаха по него и семеиството му. Чак до този петък.
Така че, номинирането на даден човек не е само да си пуснеш вота , а да застанеш до него когато го почнат...
А при този регламент - по - хубаво да ги бяхме избрали какго предложиха Gerov и bgwines - като артисти. :shock: :lol: :shock:
Посещавам и други форуми и чета неща на хора които не познавам.Не разбирам какво общо има тук анонимността - пиша си разни неща и това е . Не лъжа, изразявам своето мнение- какъв е проблема.
Не виждам тук никой да се е представил с имената си и какво и къде работи. Има 20-30 % с двете си имена и това е! За мен има доста анонимни , който се си написали и двете имена. kostadin_vasilev Tzvetan Dobrin Rashkov соня раденкова Борис Андонов- да не продължавам. Само Гайдарски ми е ясен :D
:D :D
Те са си написали имената и какво от това.Не ги познавам. Как да ги познавам, ако съм технолог в Америка от 5 години. Не е важно кои си в подобни форуми, пиши си каквото мислиш , пък могат и да те баннат :cry:

Айде да ходя да дремна.

Имам 1 идея - сложи някъде раздел вицове - да се поотпуснем малко, а ???
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Super ste

Мнениеот DMX » Пон Яну 28, 2008 4:35 pm

ok ,vinorakiya ti si znaesh za podkrepata.Ne pisha neshta za da me podkrepya nyakoi.Az kazvam neshta ,koito znam i koito iskam da stignat do auditoriyata ,za da moje tazi godina da nyama takiva tapi konkursi ,koito s nishto ne doprinasyat za imidja na koito i da e - dori i na segashniya g-n Stoev.Nyamam nishto protiv nego - prosto kazvam tova ,koeto znam ot opredeleni mesta i mislya, che ne moje takav kolega da e za primer na vsichki ostanali - kakvato e ideyata po princip.Ot tezi ,koito sa bili finalisti ima nyakolko ,koito mogat da badat ,no te poveche nyama i da pomislyat da se yavavat na kakvito i da e podobni izyavi.kakvo spechelihme togava s tezi gluposti.Zloben sam bil - ne ,naprotiv iskam da pokaja na vsichki ,che istinata i iskrenostta vse oshe e zad vsichki tezi pisanici i mnogo malko iskreni hora vijdam tuk .A shto se otnasya za SEB - yasno pokazah kakvo e mnenieto mi - podobno na vinorakiya.Vsichko tova e bezmisleno .Kakvo pravi toi - seminari sas ADIG .Zapitali li ste se zashto samo s tazi firma - nima nyama drugi firmi ,koito sashto iskat da napravyat seminar sas SEB ,ama toi e nedosegaem.ZASHTOOOOO - pitam az.Drugi izyavi - kakvi sa ?Haide poveche nyama da zlobeya - che pak shte me izkarate samata zavist i zloba .Nyama za kakvo - az kazah ,che ne se zanimavam pryako s vinarstvo ,taka che nyama za kakvo da zavijdam na kogoto i da e . :D
DMX
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 9:32 pm

Мнениеот svetlaG » Чет Яну 31, 2008 12:19 pm

Здравейте,колеги!Ужасена съм от някои неща които чета тук-та нали това е сайт за виното,а не за злобата и завистта или погрешно съм прочела??????????????
Първо имам едно съвсем конктретно предлоние към ДМХ-спешно потърсете лекарска помощ Госпожо(знам че сте жена)-вашето поведение много ми напомня на поведението на едни хора,които се лекуват в близост до избата където работя.А ако БГ лекари се откажат да ви лекуват и ви обявят за неспасяем случаи-заповядайте тук-храната и виното са от мене-безплатно.За да не скучаете в малкото време когато сте без усмирителна риза-има и развлечения-хранене на риби и щрауси.
Имам и много предложения за това за което е направен сайта,но ще ги споделя при следващтото ми влизане-сега отивам да правя вино,така както правят повече достойни колеги тук и не само тук.
svetlaG
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 12:17 pm

Мнениеот vinoirakia » Чет Яну 31, 2008 1:20 pm

svetlaG,
Ти още не се регистрира и почна да пращаш по психиатрите. :shock:
Като ходиш да правиш вино - гледай да не влезнеш в онази лечебница до избата която работиш. :D :D :D
В БГ си има добри психиатри , които да ни вкарват в час след като излезнем от релси, но с екстрите които обеща - взема да дойда :lol:
Наистина този саит е направен за виното, ама никой не ще да пише за него и за съжеление си пишем простотиики.
Но с тези простотиики успяхме да изкараме на светло УС на СЕБ. Лека- полека ще ги накараме да пишат с какво точно се занимават, ще почнем да коментираме и за виното.
Дай ни малко време-всяко начало е трудно.
Ти - от вратата - в болницата. :wink:
ДМХ малко грубичко почна, но ще намери добрия тон. Важното е да пишем истината, дори и с малки преувеличения.
Лека работа по виното. И умната :oops:
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот svetlaG » Чет Яну 31, 2008 2:20 pm

Заповядай,добре си дошъл!
:D
svetlaG
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 12:17 pm

Hahaha

Мнениеот DMX » Пет Фев 01, 2008 9:10 am

Haresa mi svetlaG - osbeno s jenata .Ne mi tryabva psihiatar - imam si ,pak i ne pravya vino .Javno samo na tezi ,koito pravyat im tryabva. Ok ,napadaite me ,shte se ostavya bez da otvrashtam na udara.Samo dano si otvorite ochite za mnogo nespravedlivi neshta .A za teb svetlaG- da ne bi da si kandidatka za sledvashiya konkurs ,che se zasyagash tolkova . :D Ok ,ostavyam vi che imam da pisha nyakoi neshta ,nali ne moga da pravya vino i ne sam dostoen :D :D :D :D
DMX
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 9:32 pm


Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта

cron