Конкурс

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Конкурс

Мнениеот snejana42 » Пет Ное 09, 2007 9:17 am

Не знам кой как е съгласен с мен ,но понеже вчера се сблъсках с нещо ,което ми направи силно впечатление ще го споделя.Колко знаят и колко учат сега в УХТ в сравнение с преди не знам ,но студенти ,които са изкарали Технология на виното и Енология не знаеха какво е интензитет и нюанс на цвета на червените вина .Е ,ние колкото и да сме учили по стари програми знаехме тези неща.Както и да е ,аз малко съм скептична към този Конкурс - какво значи Енолог на годината - има много хора ,които заслужават да бъдат такива ,но пак ще има такива ,които ще кажат ,ами те му го дадоха ей така.Според мен трябва да има листа с такива енолози ,които заслужават ,а не само един . Това е моето мнение ,според мен е важно да създадем мнение ,че има хора в Б-я ,които заслужават да бъдат в топ 10 или топ 20 .Тогава като че ли ще има повече хора ,които искат да се включат сами даже в този конкурс.
snejana42
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 7:44 am

Мнениеот nikolay » Пет Ное 09, 2007 10:54 am

Аз мисля, че попадането на колега в листата на номинираните е също голямо признание и затова призовавам моля правете номинации, та ако някой иска и на самия себе си. В това няма нищо лошо. А след като конкурса е отворен за всеки така или иначе ние ще избираме хората и след това никой няма да има право да казва "те там го избраха" или нещо такова.
А що се отнася до знанията на студентите. Мен също ме дразни, че има доста немотивирани хора от тях. За това и преди време се опитах да има практика, когато фирма назначава новозавършил технолог да иска препоръка от двама негови преподаватели. Това ще мотивира студентите според мен, както ще направи и нас - преподавателите по-отговорни към даваната препоръка. Вече в университета има кариерен център и така даден винопроизводител търсейки технилози може да дава обява за това и изобщо всичко да се случва по нормалния и възприетия не само у нас начин.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Re: Конкурс

Мнениеот sstan » Пет Ное 09, 2007 12:52 pm

snejana42 написа:.Както и да е ,аз малко съм скептична към този Конкурс - какво значи Енолог на годината - има много хора ,които заслужават да бъдат такива ,но пак ще има такива ,които ще кажат ,ами те му го дадоха ей така.Според мен трябва да има листа с такива енолози ,които заслужават ,а не само един . Това е моето мнение ,според мен е важно да създадем мнение ,че има хора в Б-я ,които заслужават да бъдат в топ 10 или топ 20 .Тогава като че ли ще има повече хора ,които искат да се включат сами даже в този конкурс.


Да относно хората всеки един конкурс колкото и добре да е измислен има доза субективност от която не може да се избяга. Топ 10 или 20 на технолозите ще създадем именно като посочваме кои според нас заслужават това признание "Енолог на годината". Мисля че в регламента е застъпено че този който е спечелил конкурса не може да участва следващата година.
Лошото е че засега вече една седмица и само една номинация...
Така няма да направим престижен конкурс.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот katia » Пет Ное 09, 2007 11:43 pm

Как ще стигнем до доп 10, за топ 20 да не говорим, като до момента няма никаква активност! Значи хора има, но няма такива, които да ги признаят! Нещо ми се губят в номинациите и най-активните в този форум! Това пасивно отношение според мен означва, че никой не признава работата на другия. Което не звучи логично, защото работата на много от колегите ни е вече световно призната. Аз стигам до извода, че всеки се мисли за най-добрия, но не смее да се номинира.
Е, тогава да оставим българските енолози в дълбока сянка, както са си свикнали да бъдат!
katia
 
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 10:28 pm
Местоположение: Пловдив

Конкурс "Енолог на годината"

Мнениеот енолог » Съб Ное 10, 2007 12:36 am

Здравей Снеже,
не виждам какво може да те притеснява това, че ще бъде избран един енолог на 2007г.Нима няма много добри филми, а се избира един за годината или няма много добри дизайнери, готвачи , бизнесмени и прочие подобни номинации, а от тях се излъчва само един. Да, разбирам твоето притеснение, но не мислиш ли , че в случая е по- важно да покажем , че гилдията я има и ако ние самите подхождаме скептично към подобен род инициативи, това не говори добре эа самите нас. А после все си говорим, че нашите шефове не ни уважавали, че вършим само черната работа , а някой друг обира лаврите. Мисля , че това е момента да докажем , че можем да бъдем гилдия, че можем да апелираме за успехите на колегите , да им признаем макар и анонимно, че се гордеем с техния труд.
Колеги и приятели на виното , не се колебайте да номинирате, нима в България няма вино , което когато го дегустирате да изпитате и поне малко професионална завист и искренно да се възхитите от добрата работа на енолога или енолозите.Мислете , че времето тече.................
енолог
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:22 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот katia » Нед Ное 11, 2007 4:34 pm

Здравейте колеги,
Дори и след призива на "енолог" за номинации във форума има пълно затишие, за което се надявам да са причина почивните дни.
Наистина в България има вече вина, с които можем да се гордеем и трябва да признаем това. Апелирам за това да преодолеем професионалната завист, да я превърнем в благородна завист и признание към другите, което ще помогне на номинациите.
Надявам се, че всеки има някакво мнение за работата на другите и няма нищо страшно, ако се сподели в този форум.
Всички ние работим в България и за имиджа на България, правейки българските вина. Всеки от нас със собствената си философия за този продукт обогатява българското винено пространство. И така всички заедно създаваме облика на българското вино. Така или иначе един човек не може да представи България, но съгласете се, че можем да излъчим най-добрите и в крайна сметка един да спечели.
Да успеем да излъчим един човек ще означава крачка напред в българското винарство, ще означава както признание на труда на другия, така и че всеки един от нас признава собствения си труд.
А ако не ни е срам от свършената работа, няма нищо срамно да си покажем лицата.
Магазините са пълни с вина и все се оплакваме, че е ниска винената култура в България. Консуматорите имат нужда от подкрепа, имат нужда някой да им гарантира за тези вина. А българските енолози се крият!
За да не пиша прекалено ще приключа така: Който и да спечели в този конкурс, мисля че ще го заслужава. Подхождам оптимистично и считам, че това ще е крачка напред за българското вино и българските енолози!
katia
 
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 10:28 pm
Местоположение: Пловдив

номинации

Мнениеот енолог » Нед Ное 11, 2007 11:43 pm

Здравейте,
ето и моите номинации:
Димитър Грозев- дори в момента когато пиша тези редове в устата ми излизат вкусовите усещания на прекрасните вина на Митко.Номинирам само него от екипа на "Тера Тангра" , защото той постави началото на одисеята там.Където и по какъвто повод да са дегустирани вината му все са оценени много добре, а какво повече от това можем да желаем. Един истински профисионалист, отзивчив и много добронамерен.
Искам само едно нещо да му пожелая да вземе поне 25% от самочувствието на собствениците на винарната, няма да му навреди.............

Екатерина Гаргова- за мен Катето е Човек и Енолог с главни букви, един от малкото хора в бранша, зад които заставам абсолютно безапелационно.В предприятията, в които е работила все е оставила вина , с които да се гордеят.В чужбина, мисля че ще споменават българските енолози също с добро.
Тя влага много мисли, страст, експеримент и емоция в работата си и кара нейните вина да говорят по свое му.

Станимир Стоянов- не познавам енологичната му работа отблизо, но той е един от малкото млади колеги, който не се поколеба да направи нещо напълно безвъзмездно за Съюэа на енолозите в България, а именно създаването и поддържането на този форум.Мисля, че за всеки един от нас, на който професията и контактите с колеги не са му безразлични, оценява това.

Мога да направя още номинации, но оставям тази възможност на Вас.
енолог
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:22 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот nadia » Вто Ное 13, 2007 5:08 pm

Идеята за конкурса ни допадна(визирам нас технолозите от "Черноморско злато" Поморие).Смятаме,че може и трябва да се превърне в традиция.Като хора,които уважават работата на технолозите в нашата страна мислим,че трябва да се подкрепяме,помагаме и по някакъв начин да се стимулираме.Този конкурс може би е един от начините.Като наша номиция предлагаме Неделчо Автански нашият главен технолог.
nadia
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 4:34 pm

Мнениеот sstan » Пет Ное 16, 2007 8:35 am

Важно!!! Срокът за предложения за номинации се удължава до понеделник 19.11.2007
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот sstan » Чет Ное 22, 2007 11:46 am

Приключи първата част на конкурса.
Ето и темата в която ще се проведе гласуването.
http://www.wineforum-bg.net/viewtopic.php?t=60
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron