Задължителна дестилация

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Задължителна дестилация

Мнениеот sstan » Сря Сеп 19, 2007 4:34 pm

Искам да обсъдим какво правим по този въпрос? Половината гроздобер мина и изглежда никой още не е наясно каква ще е процедурата. Чуват се различни версии за денатуриране, правене на пикет и т.н. Единственото сигурно засега май остава начина на вземане на проби....
За мен лично всичко е пълна мъгла
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот vinoirakia » Нед Окт 28, 2007 3:23 pm

не само за теб е мъгла
официално всичко е хаос
събирай документите за денатурираните джибри и пари за глоба, че не си ги предал на дестилерии които не съществуват
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Задължително предаване на вторичните продукти

Мнениеот Dimitar Gaydarski » Съб Дек 15, 2007 1:53 pm

отдавна исках да се включа във форума и най накрая реших че отвреме на време е необходимо хората да получават точвна информация, щото малко се чете повече се говори и пише.

Сега за дестилацията:
- тя се въвежда за де се избегне свърхпресоването което е забранено виж чл 27 на регламент 1493/1999. (всички нормативни документи могат да се намерят на страницата на ИАЛВ www.eavw.com на български и на английски, за тези които искат да четат на друг европейски език адреса е www.eur-lex.europa.eu)
- тя е компенсация (за предаването дестилериите дават пари на производеителите на вино) за производителите за това тяхно задължение;
- друга форма на контрол на свръхпресоването е извеждането им под наблюдение разбирай под контрол;
- трета възможност няма!
България съгласно регламента цитиран по-горе в зони CII и CIII, и за тях е предвидена задължителна дестилация;
- с искане за дерогация (разбирай временно разрешение за неизпълнение на това задължение) на производителите с обем на производство до 750 000 литра в Р. България е дадена възмоност да изведат под контрол тези продукти т.е те трябва да бъдат също денатурирани след което да бъдат изведени извън производствената територия на производителя на вино, като начина за тяхното следващо оползотворяване е различен (кой как иска да прави с тях само да ги няма във винарните за да не се правят фалшификати)
И накрая щото сигурно вече е отекчително технолозите и началниците им може да подържа административната си култура като четат новостите на сайта на ИАЛВ или лазличните правни информационни системи.
Dimitar Gaydarski
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 1:32 pm
Местоположение: Sofia

Ми то... няма много за четене. Точно, ясно и така навреме!

Мнениеот y__f_x » Чет Дек 20, 2007 1:54 pm

Аз след едночасово заиграване само това успях да изкопая (буквално казано) за вас: след поредица кликвания върху папката (шест на брой) и с повечко късмет ще се доберете и вие, навярно, до заветната цел...

http://www.eudor.net/ahxohnga/download/EURLEX079475.zip

Колкото до сайта на ИАЛВ... по време на кампанията за допълнителни разяснения също го препоръчваха... Само него. И тогава, какато и сега обходих старателно целия екран, като не пропуснах нито една звездичка от флага на ЕС... нали съм си оптимист... и тогава, както и сега не се появи мечтаната ръчичка. Това беше един от случаите, в които мноо ми беше драго, че не съм аз отговорния технолог. Добре е, че има и хора, които си разбират от занаята. Курифеят е творец. Да не забравяме!
Искам друго да попитам... Обичам да се ровя в пожълтяла книжнина и преди време попаднах на едни правила- R, S и пр. (не си спомням точно) не са актуални отдавна, разбира се, но ми се ще да вярвам че се е работило в това направление и по после.
Това с наблюдаването... ма много уморително занятие и със сигурност ще се намерят хора, които недовиждат...
y__f_x
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 3:37 pm


Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron