Добре дошли

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Добре дошли

Мнениеот sstan » Чет Яну 25, 2007 4:40 pm

Добре дошли в нашият нов форум. Може би ще отнеме известно време, но се надяваме тук да стане едно приятно и полезно място за всички почитатели на виното и алкохолните напитки.

Благодарим Ви за проявения интерес към wineforum-bg.net


sstan
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Поздравления

Мнениеот енолог » Съб Яну 26, 2008 7:28 pm

Здравейте колеги!
От днес започна втората година на този форум. Най- напред искам да благодаря на Станимир за добрата идея, която той даде преди време и успя да реализира. Въпреки, че идеята за създаването не беше да се плюем едни други, скрити зад някакви никове, а да си бъдем взаимно полезни и дори когато някои е "паднал" да се опитаме да му подадем ръка да стане, а не да се го бутаме повече, все пак негативни или позивни мнения има. Това показва,че имаме нужда да споделяме. Но защо трябва непрекъснато да сплетничим.
Все пак знаете,че живеем във век на комуникации и много добре развита техника и че нищо и никой не остава скрит. На тези , които непрекъстано бълват глупости и безпочвени обвинения ще кажа, че тези неща могат да се коментират и очи в очи и аз лично никога не съм отказвала каквито и да е разговори. Престанете да бъдете самовлюбени, кой е по- по- най - времето ще покаже.Това което искам да пожелая на посещаващите форума е да бъдем по- лоялни и човечни когато коментираме неща, за които не сме на 100% сигурни.
На всички колеги, които поставиха сериозни професионални проблеми-поздравления. Дано, обаче тези които търсят само интригата и са по- навътре в нещата, дори и от хората, които ги работят се поогледат около себе си и видят, че около тях също има хора, които правят вино и те с нищо не са по- лоши от тях самите, само, че никой не им дава място за изява.
Пожелавам на всички добри мисли, удовелетворение от труда си и повече колегиалност и човечност, защото някога- винар - звучеше гордо.
Наталия
енолог
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:22 pm
Местоположение: Plovdiv

ЗА ГРАДИВНИТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

Мнениеот stoichowinemaker » Нед Яну 27, 2008 11:39 am

Към мен беше отправен упрек- "Да давам конструктивни предложения, вместо деструктивни критики". Приемам. Но за да се изгради, каквото и да е са нужни четири неща- материали, от които да се изгради;строители, които да го изградят; светлина, за да се вижда, какво се гради; и архитект на целия строеж. Без един от тези компоненти виждате какво се получава. Знаете ли, какво липсва основно на съюза ни? Светлина. Затова няма и строители, а архитектите пилеят материалите и не могат да изградят нещо, достатъчно качествено. Символичен ли съм? Добре, светлината е, всичко онова, което се прави от съюза да стига до членовете му- строители на идеите. Обаче светлина няма. Както прочетох тук, 25 -33 души тук подразбират нещичко, останалите 300-400 нищо, а 5-6 се опитват да проектират идеите си. Примери ли искате? Започвам: Всяко предприятие получи регламента на конкурса за енолог и това беше похвално. Защо УС не потърси обратната връзка с членовете си? Защо преди да им спусне регламента не ги попита какво мислят за този конкурс? Защо на УС не му пукаше за апатията на строителите(енолози)? Кой разбра, кои са номинираните енолози, колко са, колко хора са гласували за тях и кои отиват на финал? Къде публикувахте нещо по темата? В сайта на съюза, тук или в страницата, която съюзът имаше в Бакхус? Или може би изпратихте писма или имейли до дружествата? Нищо подобно. Просто светлината я нямаше. Е, на кой тогава да му пука и кой да приеме проекта за сериозен? Как да привлечеш строители на обекта, когато дори след този конкурс, ако не бяха няколкото по-емоционални никчета тук за да вдигнат шум, никой нямаше да изнесе резултатите от конкурса. А като ги изнесохте след месец и половина, защо са половинчати? Защо не изнесохте вината, с които участниците се бориха за приза? За да се види на практика кои са може би топ вината на България и по-важното-кои енолози стоят зад тях. Нали това беше целта на този конкурс, колеги? Да се говори не само за величието на Менада, чудото Катаржина, френската Беса Валей, новаторската Тера Тангра, пробивът Карнобат и т.н, а да се види, че зад успеха на винарните стоят умни и талантливи хора и кои са те. Да се покаже кои вина правят. Само че, точно това не показахте. Защо не показахте трите конкурсни вина, които дегустираха на финала, та живеейки във век на информираност, както казвате, да можем да сравним оценките, които финалисти и жури им дадоха, с тези, които са получили в собствените им страни или другаде? Защо не показахте оценките на журито, за да видим има ли там различия и дали журналистките са на нивото на професионалистите в комисията? Защо никъде не бе обявен състава на новия управителен съвет? Да видим кои са хората, избрани да продължат работата в полза на българските винари? Защото в сайта никой не е писал от създаването му, защото изгубихме трудно извоюваната страница в Бакхус, защото за този форум знаят 50-60 човека(дори аз не знаех за него). Защото УС(и аз в него) не успяхме да осветим нихилизма на колегите. А защо не успяхме? Защото не създадохме и не реализирахме идеи, които всички колеги да подкрепят. А иначе идеи имаше, имаше архитекти, имаше от какво да се изградят, но на тъмно и без строители толкова. Чудесни идеи на УС останаха нереализирани, други се реализираха но дори не като копродукция, а направо бяха изнесени от съюза, имаше и такива външни копродуценти, които се опитаха да използват името на съюза. Но не ми е работа да правя оценки. Нека новият УС и хората, които влизат в него(ако разбера някога кои са) да се замислят над нещата, които написах. Без светлина няма строители, без строители няма строежи. Ще има само балове и мероприятия, в които съюзът ще бъде употребяван като име за нечия чужда кауза.
stoichowinemaker
 
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 4:55 pm

Мнениеот vinoirakia » Пон Яну 28, 2008 6:46 am

Не е здравословно да се " закачаш" със stoichowinemaker. :o
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот snejana42 » Пон Яну 28, 2008 4:51 pm

Подкрепям напълно колегата Стойчо .Всяка една думичка ,която е написал е супер точна.Аз присъствах на обсъждането на конкурса и нещата изглеждаха съвсем по друг начин.Идеята наистина беше да се издигне имиджа на енолозите по принцип . А за да стане това трябва всичко да е открито и ясно - с кои вина са се представили финалистите ,какви оценки са дали ,кои вина са дегустирали .Какви са конкретните оценки на членовете на комисията .Дайте ги - какво има толкова ,ние знаем какво сме писали .Всяко скрито нещо поражда доза съмнение - изчистете това съмнение .Аз не мисля ,че криете нещо ,така че нищо не пречи да ги поместите всички тези неща .Знаем и какво сме написали .направете друго - дайте ги тук на хората - да видят ,да е открито .Винарните са си винарни ,Стойчо е прав .Собствениците си знаят интересите ,но хората ,които работят там правят вина и имат заслуги ,които са скрити ,зад името Катаржина ,Менада ,Логодаж ,Карнобат ,Преслав и т.н.Аааа и тук ще спомена ,че май победител в този конкурс е Стефан Пирев - той май единствен не се яви и май добре направи :D ,поне не го спрягат за балама като нас :D
snejana42
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 7:44 am


Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron