Дефиле на младото вино в Пловдив

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Дефиле на младото вино в Пловдив

Мнениеот lambri » Пон Ное 30, 2009 11:49 am

lambri
 
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 8:01 pm

Мнениеот sstan » Пон Ное 30, 2009 5:01 pm

Едно интересно начинание, което събра доста публика и наистина добри вина.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот ilu6a » Вто Дек 01, 2009 2:09 pm

за интересно ... да наистина,бях там за цялото дефиле.
Но едно не мога да разбера,защо като се представя нов продукт голяма част от компаниите бяха сложили на щандовете хора които освен да наливат вино в пластмасови чаши,друго не правят.На въпроси свързани с продукта който представят голяма част отговаряха с усмивка и повдигане на рамене,или неща отнасящи се за тяхната компания но не и за конкретното вино.
И участниците бяха общо 17 разположени в 7 къщи-доста скромно...
Но пък като цяло е добро начало...Дано до година е по посетено и от винопроизводители и от посетители.
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот sstan » Вто Дек 01, 2009 4:38 pm

Може би беше въпрос на организация и колко сериозно отделните изби приемаха събитието. В интерес на истината имаше доста колеги по щандовете.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот katia » Вто Дек 01, 2009 6:05 pm

Наистина и аз видях и беседвах с доста колеги зад щандовете. Пластмасовите чаши са проблем основно на организаторите, но и на производителите, които не държат в каква чаша ще бъде поднесено виното им. И накрая на консуматорите, които не са достатъчно взискателни към това, което ще дегустират. Така че не се сърдете на никой. Навсякъде си исках стъклена чаша и никой не ми е отказал.
katia
 
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 10:28 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ilu6a » Вто Дек 01, 2009 11:24 pm

оо да трябва да си поискаш...Тъпото е че разни напудрени с шалчета педали,имащи вид на заможни -ААА какво усещам сини сливи лии,не съм убеден ,може би госпожата ще ми помогне...Ги прегръщат и още малко ще си легнат с тях, а на хора които познават и се интересуват от вината на дадена компания им се казва..От бялото ли или от червеното...!!!!ЕМИ НЕЕ -ОТ ЗЕЛЕНОТО!!!Лично за мен част от компаниите поради тази причина ще бъдат забравени,а и ще препоръчвам но познати и те да ги забравят...
Може да избягаш от селото,но селото от тебе никога!!!
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот Krassimira » Сря Дек 02, 2009 11:53 am

Здравйте и от мен,
Нека да погледнем позитивно на това събитие- с всяка следваща година изложителите се увеличават, превръща се в традиция-Нима това не е прогрес. Целта е запознаеш хората с виното си, последвано от продажби, не професионална дегустация. Искаш чаша-дават ти. На никого не са отказали. Нека хората се убедят, че и нашите вина са много добри и да спрат да взема вносните и евтини вина...Събитието винаги ще бъде критикувано, но наистина не мисля, че чашите са основния проблем. РЕКЛАМАТА Я НЯМА!!!
Има ли реклама, ще има повече посещаемост, повече изложители следващата година, повече продажби на вина... АЗ НЕ ВИДЯХ ПРЕДВАРИТЕЛНА РЕКЛАМА ЗА ТОВА СЪБИТИЕ. Даже разбрах, чак втория ден на изложението от колега. За да е ефективна една реклама- тя трябва да бъде видяна от всеки , а не да се ровиш из интернет из винарски сайтове и случайно да попаднеш на нея.Това събитие не е за професионалисти, има достатъчно такива дегустации, а за любителите и потенциалните потребители на Вашето вино. Може и да не съм права, оставам на ваше разположение да ме опровергаете.
Krassimira
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 3:24 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот ilu6a » Сря Дек 02, 2009 1:49 pm

Нещо тук не можем да се разберем...Какво означава да си искаш-да ходим с протегната ръка ли???Защо аз да се старая да харесам някое вино ,след като ми го предлагат студено и в пластмаса-т.е самата фирма не прави нищо по въпроса.
Защо да имат вина организаторите,след като самите компании са сложили по един човек да ги представя-вино ли да наливат,чаши ли да мият..Наливай студено червено в пластмаса...отбивай номера...
Дано следваща година да има маааалко по европейски вид,и наистина се доближи до някой фестивал на младото вино.
А иначе наистина имаше компании които тепърва излизат на пазара и обръщаха внимание на всеки проявил интерес...
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Мнениеот lambri » Сря Дек 02, 2009 2:20 pm

говорих с някои от организаторите и като цяло самите те откриват пропуски - това е нормално. Живот и здраве за следващата година някои от пропуските и грешките ще се коригират. Наистина времето за организация е било малко но това не е оправдание а обяснение. На мен лично даването на награди и отличаването на което и да било вино не ми допадна - мисля че идеята трябва да е не да се търси победител а да се събуди интереса на консуматора и да се насърчат производителите. За конкурсите си има винария и много други дегустации с и без стойност. Все пак идеята за дефиле на младото вино като цяло ми хааресва.
lambri
 
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 8:01 pm

Мнениеот vinoirakia » Чет Дек 03, 2009 7:11 am

Че то на винария предлагат вино в пластмасови чаши...
По интересно ще ми е дефилето на младата ракия.
Там очакванията и претенциите са по-малко. А ако има някакви - след 2-рата чаш изчезват :lol:
Всяко начало е трудно.
Дайте шанс.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Дефиле на младото вино в Пловдив

Мнениеот ilu6a » Нед Ное 28, 2010 6:08 pm

Тази година....Повечето от представителите на таз годишното дефиле се постараха ДА НЯМА-ПОВТАРЯМ ДА НЯМА празнична атмосфера....Програмата също не бяха пропуснали да объркат...
Ще започна :
Винзавод Асеновград-безкрайно кисела девойка без никаккъв интерес към заобиклящатая действителност...естествено така представено виното-миии просто не става...
Тера Тангра най-голямото разочарование -.. моми
с вид на .......... пушейки и хилейки се абсолютно просташки-просто бяха подминати така и не разбрах какво представяха........или вино..
Винпром Пещера...-не знаех че правят вино...и те също май...представяха нещо мътно и газирано в опушено и умирисано помещение...верно с добре ушити костюми!!!
Брестовица...мавруд мавруд и пак мавруд...ама много мавруд...-умерено кисели
Българска винена компания-ЕООд ,ами те бяха до Тера Тангра...колкото и да се мъчи човека.(а то не беше много) не чух добре точно какво предлага.
Новоселска гъмза ад...безкрайно отегчение...един ме погледна с вид нещо от сорта-ЪЪЪже жулнеш ли едно А???
ВИ-Тодоров крайно заинтересувани от това да продадът 3 бутилки на напити англичани...а това че някой всъщност иска да се запознае с вината,май няма особено значение.
Шато Копса-само те и малко хора знаят колко са добри и Анастас Константинов...
И сега позитивните неща:
Черноморско злато АД-хора внимателно изслушващи и обясняващи...в същото време усмихнати и приветливи-млади вина Каберне совиньон-вино с потенциал Шардоне и Совиньон блан...успоредно с това запознаваха хората с бутилираното бутиково Каберне совиньон 2007-вино заслужаващо да се опита и добави в колекцията!
Катаржина Естейт...-боже как си личи чуждото участие ...хората предлагащи младия Джуниър 2010 стегнати елегантни внимателни към всички интересуващи се,наистина класата си личи при тези хора-въпреки странната им ценова политека(визирам Сирата Енкор)
ВИ Румелия-представиха спокойно и естествено младата си Сира2010-вино което препоръчвам скоро ще излезне на пазара в сеията Мерул-апропо Каберне Мерул 2007 не бива да подминавате.
Вила Драгомир-много смесени чувтва....новата Амрита...много избирателно я представяха...стъклени чаши на една пластмаса на други...мого напън но...аз не останах с никакви впечатления-за разлика от миналата година когато закупих част от вината които предлагаха....
Кото цяло не съм доволен въпреки ентусиазма който всеки път ме тресе....смятам да пиша на повечето производители за тяхното представяне...един да си вземе бележка за догодина...пак е успех...

Бих искал да те помоля в следващи постове да спазваш добрия тон!
Site Admin
Последна промяна ilu6a на Чет Дек 09, 2010 3:01 pm, променена общо 2 пъти
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София

Re: Дефиле на младото вино в Пловдив

Мнениеот vinoirakia » Пон Ное 29, 2010 12:27 pm

Благодаря за описването.
Интересно е било, въпреки всичко.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Дефиле на младото вино в Пловдив

Мнениеот Bovil » Вто Ное 30, 2010 11:34 am

Аз също посетих това събитие, и то повдигна за миг винената култура в Пловдив.Пиенето на млади вина все още не е така популярно в страната ни, но повечето винарски изби показаха добро качество на този нов стил и култура.Поздравявям организаторите за добрата атмосфера, но това което най-много ме разочарова е получените златни медали на "заслужилите" вина.
Златни медала получиха за каберне совиньон 2010 на Черноморско злато, каберне совиньон 2010 - Шато Копса и мерло 2010 на Пещера.
Обикалях с група от приятели големи любители на виното и много дегустирахме и оценявахме младите вина, но нито един не даде добра оценка за наградените /двама коментираха кабернето на Шато Копса че им допада, но не дадоха отлична оценка/.Наистина на щанда на Черноморско злато имаше какво друго да се опита и ни хареса, но не и младото им вино.Мерлото на Пещера нямаше добри качества за награда, дори представителя коментираше това, но много ни хареса Муската.Заслужено мога да похваля Шато Копса за белите им вина и това розе което ни представиха.
Мога само да коментирам, че цялата тази работа не ми харесва и все още оценяването на вината в нашата родина е тъмна и мътна.Виждам, че Черноморско злато с тази награда си осигуриха бъдещи продажби във Пловдивския регион, а Пещера показаха че могат да произвеждат и вино.
Много ми хареса щанда на ВИ Драгомир и новата визия на младото им вино,сирата на Румелия наистина е страхотна,Вил Любимец показват своя елегантен стил в белите вина и розета.Събраните на едно място винарски изби от Брестовица показаха как от един регион може да се получат различни стилове в едни и същи сортове.
Дано всяка година нещата стават по-добри! :D
Bovil
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Ное 27, 2009 10:51 pm

Re: Дефиле на младото вино в Пловдив

Мнениеот sstan » Вто Ное 30, 2010 9:00 pm

Тазгодишното издание на изложението, като че ли наистина беше малко по-слабо от миналата година. Не мога да твърдя дали е имало или не повече посетители, но обстановката в предишното издание ми се стори по-празнична, избите по-добре подготвени /като визия/. Обикалянето по къщите беше голяма мъка. Тера Тангра и Винал едва ги намерих, на информация на входа на Стария град ме пратиха на съвсем друго място. Това което ми направи впечатление беше че част от избите бяха приели буквално логото на изложението /и съвсем правилно според мен/ и показваха само млади вина, други имаха и стари реколти. В някои отношения съм сгласен с ilu6a. Някои изби имаха странен начин на представяне на вината си.
Все пак предвид годината, която се надявам да не се повтаря скоро, поздравления за избите, осмелили се да покажат младите си вина.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Дефиле на младото вино в Пловдив

Мнениеот ilu6a » Сря Дек 01, 2010 2:51 pm

„Винпром Пещера” събра отличията на „Дефиле на младото вино”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Как е възможно?????????????????
На дефилето ,след като чинно изчакахме да свършат хората(народните танци)....ми предложиха две червени вина-мътни и газирани...с обяснението ,че са така щот са млади...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Бялото дествително не опитах..
Не мога да повярвам....що за дефиле и награди са това....
Просто не ви завиждам за бранша който имате...
ilu6a
 
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 11:34 am
Местоположение: София


Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron