Гроздобер 2007

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Гроздобер 2007

Мнениеот sstan » Сря Авг 22, 2007 9:08 am

Топлото време не само у нас но и в други краища на Европа накараха винопроизводителите да започнат по-рано гроздобера тази година. Интересно е че в северна Италия са започнали още от средата на август докато в южната част гроздето е по-назад. Според мен подобна тенденция се наблюдава и у нас. В същото време във Франция меката и топла пролет с температури достигащи 30 градуса беше последвана от влажно и облачно лято. Въпреки това официално гроздобера в Шампан започна на 20 август, което е цели три седмици по-рано от обикновено.
Явно тази година е доста "нестандартна" в климатично отношение и аз лично очаквам много интересни вина от някои региони
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Kolio » Пет Авг 24, 2007 2:00 pm

Във връзка с гроздобера, има ли някой информация в какви цени ще се движи продажбата на грозде. По конкретно се интересувам дали имате информация за следните сортове:

Мускат, Шардоне, Мерло, Каберне.
И искам да попитам дали някой е на ясно се след като сме в ЕС дали има минимални прикупвателни цени за тези стоки.
Благодаря за вниманието предварително и извинете ако това не е подходящата графа за този коментар.

П.С. Късмет за добра реколта на виски производители! :wink:
Kolio
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 1:53 pm

Мнениеот sstan » Нед Авг 26, 2007 7:02 pm

Въпреки че това е една добра в лозарско отношение година, цените на бялото грозде ще са сравнително високи. По нашия край муската на дребно върви около 1,20. Червеното грозде може би ще е значително по-евтино.
Минимални изкупни цени мисля че няма, но все пак зависи какво точно имаш предвид.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот bgwines » Вто Сеп 04, 2007 9:33 pm

Честита нова реколта на всички! Дайте тук да си споделяме впечатленията и проблемите от реколта 2007!
например това което искам първо да попитам е, ако някой вече е приемал бяло грозде какви са ви наблюденията върху избистрянето на мъстта?
bgwines
 
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 7:39 pm

Мнениеот sstan » Сря Сеп 05, 2007 9:14 pm

А какво точно имаш предвид?
Иначе явно радостта ни че годината върви добре беше напразна, за мен по-голямата част от бялото грозде е с недостатъчна зрялост а започва да покафенява. Явно ще трябва да се стягаме тази година :wink:
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron