Бистрене

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Бистрене

Мнениеот simeonov_74 » Чет Ное 12, 2009 7:49 pm

Здравейте, за първи път ще бистря виното си с бентонит. Може ли някой да ми каже че намирам много противоречива информация за наливането в бутилки. Въпроса ми е: Може ли веднага след утаяването на бентонита да се налее в бутилки или трябва да се изчака няколко дни? Благодаря предварително.
simeonov_74
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2008 5:40 pm

Мнениеот nikolay » Пет Ное 13, 2009 6:57 pm

Най-общо зависи каква е целта ти. Ако искаш само да избистриш виното може да ползваш по ниска доза бентонит - 0,2-0,3 г/л като зависи и какво е виното и след като го вложиш при добро разбъркване, да изчакаш докато имаш бистра чечност и я отделиш от утайката. Ако това вино дори и при добра бистрота налееш в бутилка не е изключено (дори е доста вероятно) след време в бутилките отново да имаш утайка. Причината е, че си постигнал бистрота, но не я гарантираш за достатъчно дълъг период, а виното продължава да се развива. Ако искаш да постигаш такава стабилност трябва да ползваш по-високи дози, но най-добре е лаборат. схема, която едва ли имаш как да направиш. Така че моя съвет е просто да постигнеш бистрота, а после отдели бистрото вино от утайката, съхранявай го в пълни съдове (не е задължително да са стъклени бутилки). не е зле и да сулфитираш леко, но както споменах вече това зависи и от вида вино и все пак колко време мислиш да го съхраняваш.
Наздраве!
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот simeonov_74 » Нед Ное 15, 2009 3:52 pm

Благодаря за отговора. Става на въпрос за 100л. МЕРЛО. Аз бентонита го бях сложил както си пишеше на шишенцето (до 20гр. на 100л.) и дилемата ми беше дали да ги напълня веднага след отделянето от утайката или да изчакам няколко дни, но онзи ден го налях в бутилките (2-литрови от бира) веднага след отделянето на утайката, като не оставих никъкъв въздух в тях. Сега вече го почвам :lol: , а пък ако остане до март месец от него тогава ще го преточа пак и ще видя какъв е бил ефекта от бистренето (сега ми се вижда кристално бистро, но ще видим през март).
simeonov_74
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2008 5:40 pm


Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта

cron