London International Wine Fair

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

London International Wine Fair

Мнениеот sstan » Вто Май 27, 2008 10:26 am

Миналата седмице се състоя изложението в Лондон. Надявам се да ми остане малко време и да сътворя няколко реда с впечатленията ми от там. Засега ще Ви предложа няколко снимки :D
Прикачени файлове
Bg 6tand2.JPG
Bg 6tand2.JPG (220.74 KiB) Прегледано 16162 пъти
BG 6tand.JPG
BG 6tand.JPG (188.17 KiB) Прегледано 16162 пъти
S5000053.JPG
S5000053.JPG (260.59 KiB) Прегледано 16162 пъти
S5000052.JPG
S5000052.JPG (258.14 KiB) Прегледано 16162 пъти
S5000051.JPG
S5000051.JPG (224.77 KiB) Прегледано 16162 пъти
S5000049.JPG
S5000049.JPG (235.73 KiB) Прегледано 16162 пъти
S5000047.JPG
S5000047.JPG (208.75 KiB) Прегледано 16162 пъти
S5000045.JPG
S5000045.JPG (291.03 KiB) Прегледано 16162 пъти
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Нещо тенденциозно ли забелязвам? :))

Мнениеот stoichowinemaker » Вто Май 27, 2008 5:12 pm

Хубави снимки, но Пи Ар на две български фирми ли правиш с тях? :wink: Или други нямаше на изложението?
stoichowinemaker
 
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 4:55 pm

Мнениеот sstan » Сря Май 28, 2008 7:26 am

Абсолютно не! Напротив, исках да покажа разликата между нашите и чуждите. Останалите Бг щандове бяха в същия стил и не мисля че нашите колеги се чустваха много комфортно и със самочуствие там.
Но ако не се лъжа това е резултата от иначе не лошата идея Фонд Бг Вино
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот D&K » Пон Юни 09, 2008 5:39 pm

Моля те като човек посетил такъв голям форум да споделиш повече впечатления - от организацията, от вината които си опитал и са те впечатлили, за тенденциите и модата във виноправенето (има ли такъв израз :D )
И къде са бг вината на фона на всички останали.
Мерси!
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот vinoirakia » Сря Юни 11, 2008 9:52 am

Докато чакаме впечатленията на sstan :D , да напиша моите.

Великобритания е слаб винопроизводител и следва голям вносител на вина.Платежоспособен. В Лондон се събират всички световни производители на вино.
Има шанс и да се консумира реколта 08 от Чили, Нова Зеландия и ЮАР-технолозите си носят някоя друга мътна бутилка и я дават срещу поискване :lol:
Българския щанд е винаги разположен така, че потока от желаещи да дегустират , да го подминат или въобще да не го намерят - още сме под конспирация. :o
Добрите,подчертавам добрите български вина са някъде около средата на фона на другите. Което е много добре, но за съжаления страдаме от лош имидж и като им кажеш 4-5 паунда за бутилка те гледат като луд.
Световна тендентция - по-лесни вина, но всеки си я кара както прецени.
Харесвам плодови, дълги и балансирени вина. Такива има много.
Дори за 5 паунда можеш да намериш страшни вина.
Чуждите производители са реалисти и качеството отговаря на цената- не като при нас.
айде стига засега
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Чет Юни 12, 2008 1:11 pm

:lol: Наистина позакъснях малко, но ето все пак малко мои мисли отнсно това което видях в Лондон.
Да на изложението наистина присъстват почти всички световни производители. На мен това ми беше първото посещение там и ми беше доста интересно. Тази година високоалкохолните напитки бяха в отделна зала и само набързо хвърлих един поглед там. Основно имаше производители на водка, текила и ...абсент. В съседната зала където бяха вината, в сравнение с Винария, нямаше този кич както по някои наши щандове. Всичко беше стилно и с ясната насоченост да се прави бизнес. Производителите са разположени или по държави или според групировката към която принадлежат. Както каза vinoirakia там можеше да се дегустират последните реколти на новия свят, но разбира се за краткото време не можеш да опиташ всичко. Интересно е да си поговориш с колеги за вината им и реколтата там, начините на винифициране. Те са доста по-открити в това отношение в сравнение с нас и при тях „производствените” тайни не са всичко . Много интересни бяха дегустациите на щандовете на Decanter и International Wine Challenge. Там бяха изложени част от спечелилите награди вина от тазгодишните издания. Освен това имаше и тематични дегустации като топ 100 Органик wines, като там бяха разделени на Вина Нов свят под 10 и над 10 Паунда и Вина Стар свят под и над 10 паунда. Французите имаха дегустация само на тяхни вина – Fast-track to France, Аржентинците представяха как според тях се прави Малбек. На мен лично най-силно впечатление ми направиха Калифорнийските вина. Много модерни, балансирани с добра ароматична и вкусова структура. Вина които те грабват. Не им отстъпваха и останалите сили на деня Австралия, Чили, Южна Африка.. Струва ми се че французите се опитват да правят все повече модерни вина, които се доближават до стила на New World. Специално отидох да видя вината на Австрия и Унгария – изключителни добри, свежи и плодови бели вина.
Сега малко за българското участие. Такова имаше, но за съжаление отново по наш си български начин. Напълно съм съгласен с описаното от vinoirakia. Липсваше дори едно знаме, да не говорим за някое от по-горе споменатите мероприятия, а колегите определено не изглеждаше че се чустваха много комфортно на фона на всичко останало. За съжаление това не кореспондираше с качеството на вината и амбициите на техните производители.
Къде сме ние? За мен по отношение на белите вина има много още да работим. Не мога да кажа същото обаче за добрите червени вина. Там определено сме „в джаза” :D .
Човек определено може да си „свери часовника” на LIWF.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Българското участие на Лондон

Мнениеот snejana42 » Чет Юни 12, 2008 3:44 pm

Стана ми интересно и пак се намесих .Вие сте доста по-млади и тепърва се сблъсквате с тези неща .Аз съм посещавала това изложение 4- 5 пъти и винаги съм се връщала ядосана заради това колко странни сме ние българите .Но имайки предвид ,че навсякъде сме такива - вече спряха да ме учудват много неща .Всички форуми ,дегустации ,конкурси ,медийни изяви и т.н в България са направени не за да бъдат обективни ,а за да се направи реклама на някой и да му се помогне в продажбите или в имиджа .Вярвайте ми много хора и неща са минали през главата ми.Никога нещата не са били обективни.А ние не можем да разберем колко сме далеч от истината не само в белите ,в червените ами и в "зелените " даже вина .Гола вода сме .Там хората са освободени - казват
си директно нещата ,сори и лошите .Тук от една страна шефовете ни не приемат критика ,от друга пък колегите .Аз по принцип реагирам много когато някой се изказва некомпетентно за вино .А в този форум също има много такива .Дегустацията е истинска ,когато е анонимна и никой ама наистина никой от дегустиращите не знае какво дегустира .А - пример вино на Нова Зеландия - Совиньон ,който аромата му се усеща от км - в Приморско му дадоха оценка 76 - това какво е .Има ли в България такива аромати - ами направете ги като сте толкова велики .Това ни е грешката - че винаги се опитваме да се правим на повече от това ,което сме .Имаме много да учим - колегите понякога не знаят - елементарни неща .Давам ви един пример - работих с една франзузойка ,която е на 26 години - повярвайте ми нямаше момент теоретичен ,на който да не можеше да отгори - е практика нямаше много ,но това се натрупва - тук колегите не искат да се ограмотяват /естествено не всички - имаме и добри и знаеши /,но масата е такава .А в същото време искаме да бъдем до световните лидери - е няма да стане така .Има още много фактори ,но ще стане много дълго .
snejana42
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 7:44 am

Мнениеот sstan » Чет Юли 10, 2008 7:25 am

Ето два линка от сайта на панаира, с няколко интервюта от събитието.
http://sb1.emhub.com/vl/local/winefair/
http://www.londonwinefair.com/index.cfm?do=whatson.briefings
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта