ONLINE дегустация на вина

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Мнениеот vinoirakia » Чет Май 01, 2008 9:47 pm

Кво не му харесвате- в последната дегустация на Бакхус е на първо място с 90 точки :shock: :shock: :shock:
Слага в малкия си джоб някакви новозеландски , чилииски и подобни страни , мъчещи се да се преборят с българските совиньони 8)
Май успяват другаде... :lol:
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Сря Май 07, 2008 10:01 am

Не съм го дегустирал, но определено след такава дискусия ще поправя това. Между другото може да пробваме да направим една online дегустация. Дегустираме едно и също вино и го обсъждаме 8)
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот vinoirakia » Сря Май 07, 2008 2:10 pm

Това с онлайн дегустацията е супер идея.
Лесна е и за изпълнение.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nikolay » Сря Май 07, 2008 6:35 pm

предложете едно вино, като ще е добре да се сложи и снимка, за да сме сигурни че всички ще купим едно и също вино, като предлагам да пишем и кой от къде го е закупил.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот D&K » Сря Май 07, 2008 9:34 pm

Супер идея...нека започнем с нещо поносимо ценово, например до 10-12 лв, все пак не всеки може да си позволи грейндж :D
Хайде да почваме да пием :lol: .ако никой не предложи конкретно вино, утре ще си харесам някое от моя магазин и ще ви го предложа.
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот nikolay » Чет Май 08, 2008 7:15 am

OK предложи вино по твой избор. Stan ще е добре да го помести в отделна тема. И така тази и следващата седмица (предполагам ще ни е необходим и по-дълъг период за повече мнения) ще събираме впечатления за виното и ще ги споделяме. Според мен трябва да направиш и една снимка на бутилката.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот vinoirakia » Чет Май 08, 2008 8:37 am

Предложения

1.За да имаме еднакви проби когато дегустираме, нека да се купува от една верига магазини. Била или Метро, само дано потребителите да имат магазина в града си. Така по-лесно ще се намира виното.
2. На задния етикет датата на бутилиране да е една и съща - този който е избрал виното да я съобщи.
3. Да има срок - 1 седмица за набавяне на виното и дегустирането му.
4. Да се дегустира със препоръките на задния етикет на производителя - температура, декантиране, време за дегустиране след отваряне и др.
5. Избор на чаша - да е еднаква по възможност.

Нека не бързаме, а да уеднаквим условията на дегустация за да са по реални оценките.

Давайте идруги предложения като:
- да не си пил повече от половинка ракия преди да дегустираш :lol:
- да не можеш да видиш чашата от цигарен дим :shock:
-
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Съб Май 10, 2008 7:18 am

Предложенията са добри, особено последните две :D . Метрата доколкото знам се зареждат от централен склад така че има вероятност да попаднем на една и съща партида. Очаквам първото предложение от D&K.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот D&K » Съб Май 10, 2008 7:49 pm

ок, нямах много време тези дни, но ето моето предложение :)

Chateau belitza 2002, произведено и бутилирано в Дамяница АД, сорт:мерло
лота е 0734, цената е около 8-9 лева (подарявано ми е)
Етикета е светло син b е с перфорация.
Ако сте съгласни това да е първото дегустирано вино, моля да се снабдите и да определим ден за онлайн дегустация, примерно след 7 дни-идната събота.
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот sstan » Пет Май 16, 2008 6:51 pm

Остана един ден до дегустацията. Надявам се че сте се снабдили с виното и ще се включат повече хора. Аз имах известни трудности открих го само в Пикадили. Цената му е 8.50 лв. Странно но на регала беше обявено за Мерло 2006. Но не се учудвам от нашите велики разбирачи на вино по веригите. Успях да изровя последната бутилка с този лот.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот katia » Пет Май 16, 2008 9:31 pm

Следя коментарите за дегустацията, но нямах време да търся виното. Ако някой от Пловдив го е намерил, моля да ме ориентира.
katia
 
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 10:28 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nikolay » Съб Май 17, 2008 5:30 am

И аз съм малко зле от към време, но мога да ти кажа, че в Сани (на центъра) го няма. Днес ще проверя в Метро.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот D&K » Съб Май 17, 2008 6:46 am

мисля, че в метро го има и даже е на промоция...тази вечер ще отворя моята бутилка и ще напиша впечатления...
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот nikolay » Нед Май 18, 2008 6:09 am

Да, виното може да си закупите от Метро. Цената му е 8,40 лв. Малко трудно ще видите сорта - изписан е на гърба на етикета в самия текст. Днес ще го дегустираме с колеги и до ден -два ще опишем нашите впечатления. На всички желая успех и ентусиазам.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот katia » Нед Май 18, 2008 10:30 pm

Здравейте, днес купих въпросното вино от Метро, но лот кода е различен 08088ВМ02, нямаше 0734.
Дегустирах го и ето моето мнение:
Виното има леко матов цвят и не е достатъчно бистро/но на етикета си пише, че не е филтрирано/. Добър интензитет на цвета с развитие- червен с кафеникави нюанси. Ароматът е интензивен с първоначална нотка на редукция /иска малко време да се отвори/, след което се открива комплексност и многопластовост в него - първо усещам конфи характер, сушени плодове и костилка на череша, после подправкови нюанси - канела, мента, кора от дъб, в дълбочина излиза и аромат на шума.
Богат и развиващ се във времето аромат, но според мен на границата всеки момент да рухне. Но това вино е все пак пример за развит аромат, защото няма нищо доминиращо /особено дървесина както напоследък при много вина доминира/.
Вкусът очаквах да е малко по-плътен от този, който е в момента и според мен не кореспондира с богатия аромат. Иначе е мек и топъл. И първоначалната атака и вкуса са средни, но пък виното стои балансирано. Танините са приятни, няма нещо открояващо и дразнещо във вкуса, просто е недостатъчен. Послевкусът е нетраен.
Като цяло виното ми направи впечатление повече в аромата, има за какво да се замисли човек. И мисля, че там му е силата. Послевкуса дори и недостатъчно интензивен, поне не е дразнещ. Но пък и 2002 реколта не е от най-добрите в България.
Като заключение - това вино намери с какво да ме впечатли при дегустация и го слагам за себе си в графата интересни и различни вина. Цената му в магазина е много добра за това, което има в бутилката в момента. Само да се следи виното във времето. Бих го препоръчала на мои приятели да го опитат, а с колегите бих коментирала.
И го направих вече!
Надявам се и други да са го дегустирали, за да направим дискусия, защото при по-сложните вина има повече коренно противоположни мнения и това е интересно.
Приятно дегустиране!
katia
 
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 10:28 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron