ONLINE дегустация на вина

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Мнениеот nikolay » Пон Май 19, 2008 9:39 am

Здравейте,
днес дегустирахме виното, заедно с колеги и ето моите впечатления:
Цвят - матов, леко мрачен, с развитие - отчетлев керемиден нюанс, дори с оранжеви отенъци. Считам, че цвета е характерен и с достатъчна плътност за обявената реколта.
Аромат - развит, долавя се сухи листа, мъх, восък. След известно аериране и престой в чашата се долавя и конфи характер.
Вкус - мека атака, но сравнително бързо приключваща. веднага атаката е последвана от лека алкохолност (парливост) и леко натрапчива свежест в центъра на виното. Финала е с пикантна горчивина, която обаче след преглъщане остава като леко натрапчива и може би комбинацията й със свежестта не оставя впечатление за пълна вкусова хармония.
На мен лично би ми се искало виното да бъде с по-богат и устойчив вкусов аромат.
общата ми оценка за виното като точки е 84. мисля, че виното е сравнително добро попадение за любителите на по-стари реколти. Както каза и Katia може би виното "е на ръба", като че ли дори е преминало апогея си. Все още обаче няма окисление и деградация. определено не е ежедневно вино. За цената си обаче мисля, че е добро попадение, особено ако както вече споменах, човек иска да опита едно развито вино.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот stoichowinemaker » Пон Май 19, 2008 11:53 am

Ако харесвате това вино и искате да поздравите енолога, който стои зад него, това е Марк Дворкин.
stoichowinemaker
 
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 4:55 pm

Мнениеот nikolay » Вто Май 20, 2008 7:50 am

ok да е жив и здрав.
Аз лично бих искал да видя повече мнения за виното, а защо не и от Марк Дворкин.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот nikolay » Вто Май 20, 2008 3:45 pm

D$K, ти какво мислиш за виното?
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот spassov » Чет Май 22, 2008 7:46 am

Здравейте колеги, с Николай и други колеги заедно дегустирахме виното Шато Белица 2002 в on line дегустацията, но все не намерих време да споделя моите впечатления.
Виното има леко опалесциращ, мрачен, с тъмни нотки керемиден цвят, благороден, но сякаш малко преразвит и подтиснат. На нос е чисто, интензивно, с комплексен букет от нотки на кожа, шоколад, сушени горски плодове, нежна ванилия, подправки и сух мъх. Доста много нюанси и всеки може на база своите субективни асоциации да открие нещо ново. Считам, че букета обаче не е много устойчив и сравнително бързо огрубява в чашата, губи се благородството и се появяват нюанси на мармалад, карамел.
Вкусово намирам виното със сравнително добро тяло, елегантно и меко, гъвкаво в устата, с осезаеми сладки танини, силен вкусов аромат с нотки на кожа, кафе, сухи плодове и шоколад, мек кадифенотанинов финал. Дължината обаче не е голяма, налице е леко дразнещо преждевременно прекъсване на вкусовото усещане. Във виното доста се усещат киселини, които в центъра могат да се приемат за свежест, но към финала се разделят, доминират и сякаш влизат в дисхармония с мощния развит и благороден нос.
Бих казал като общо мнение, че виното много ми харесва, приемам го с уважение за благородството, което е достигнало. Малко късно го дегустираме спрямо апогея му, мисля че то слиза по пътя на своето развитие.
Поздравявам колегите за страхотната идея за този тип дегустация, ще се включвам в нея с удоволствие.
До скоро в Приморско.
spassov
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Ное 08, 2007 2:16 pm

Мнениеот D&K » Пон Май 26, 2008 6:46 am

Привет,
Малко късно пиша...имах проблеми с бутилката, виното беше окислено, тапата беше изпуснала,още не съм успял да намеря нова бутилка. Направи ми впечатление, че на тапата пише REDARK, което доста ме заинтригува-разпитах тук там и се оказа, че това вино е трябвало да бъде редарк 2002, но не са били доволни от качеството и затова е излязло под бранда шато белица (което обяснавя факта че няма редарк 2002) Тук видях мнения, че го е правил Дворкин, мислех си, че той е правил само първия редарк 2000, но съм грешал...
Още днес, утре ще намеря нова бут. за дегустация
So much wine.....so little time!!!
D&K
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 8:47 pm
Местоположение: Тутракан

Мнениеот sstan » Вто Май 27, 2008 10:13 am

Нямах досъп до нет няколко дни, но ето и моето позакъсняло мнение.
Първо радвам се че успяхме да направим факт тази идея и се надявам занапред да се включват още повече колеги и любители на виното.
Нямам поглед върху 2002 като реколта, но се радвам че колегите са направили вино с добър потенциал, тъй като по това време мисля че нямаше много такива вина.
Преди два месеца една "фея" в Пикадили правеше промоция на точно на това вино и ми натика една пластмасова чашка от която общо взето впечатленията ми бяха само негативни.
Сега обаче нещата стояха по съвсем друг начин, което тотално затвърди отрицателното ми мнение за подобен род инициативи.
Виното беше с развит керемиден цвят с добър интензитет предвид реколтата . Нежен и комплексен нос на ванилия, мъх и подправки.Мека атака, средно тяло без особена дължина с добре балансиран и ненатрапчив дъб. Негатив във вкусово оношение наистина са киселините, които доминират в края и развалят финала.
Според мен това вино е достигнало върха на развитието си и за съжаление върви вече надолу. Все пак това е едно впечатляващо вино.
За мен беше удоволствие подобен род дегустация. Надявам се скоро да организираме второто подобно събитие.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

не беше мнение, а информация

Мнениеот stoichowinemaker » Вто Май 27, 2008 5:22 pm

D&K написа:Привет,
Малко късно пиша...имах проблеми с бутилката, виното беше окислено, тапата беше изпуснала,още не съм успял да намеря нова бутилка. Направи ми впечатление, че на тапата пише REDARK, което доста ме заинтригува-разпитах тук там и се оказа, че това вино е трябвало да бъде редарк 2002, но не са били доволни от качеството и затова е излязло под бранда шато белица (което обяснавя факта че няма редарк 2002) Тук видях мнения, че го е правил Дворкин, мислех си, че той е правил само първия редарк 2000, но съм грешал...
Още днес, утре ще намеря нова бут. за дегустация


Марк Дворкин прави в Дамяница марките РЕДАРК и Шато Белица- реколти 2000, 2001 и 2002 и толкова там от него.
stoichowinemaker
 
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 4:55 pm

Мнениеот stoichowinemaker » Вто Май 27, 2008 5:25 pm

D&K написа:Привет,
Малко късно пиша...имах проблеми с бутилката, виното беше окислено, тапата беше изпуснала,още не съм успял да намеря нова бутилка. Направи ми впечатление, че на тапата пише REDARK, което доста ме заинтригува-разпитах тук там и се оказа, че това вино е трябвало да бъде редарк 2002, но не са били доволни от качеството и затова е излязло под бранда шато белица (което обяснавя факта че няма редарк 2002) Тук видях мнения, че го е правил Дворкин, мислех си, че той е правил само първия редарк 2000, но съм грешал...
Още днес, утре ще намеря нова бут. за дегустация

Не беше мнение, а фактическа информация
stoichowinemaker
 
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 4:55 pm

Мнениеот vinoirakia » Сря Юни 04, 2008 4:43 pm

Давайте да избираме следващото вино.

И ако може да има отделен раздел Онлайн дегустация

Благодаря
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот darina » Чет Юни 05, 2008 8:58 am

Знаете ли, че в Сани на Капитан Райчо почти всеки ден има дегустация на няколко вина от 16 - 20 часа.
Ако представлява интерес за някой мога да ви публикувам програмата за месец юни
darina
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 5:13 pm
Местоположение: plovdiv

Мнениеот sstan » Съб Юни 07, 2008 9:12 am

По предложение на vinoirakia вече има нов раздел в който да си провеждаме дегустациите :D
http://www.wineforum-bg.net/viewforum.php?f=11
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот vinoirakia » Нед Юни 08, 2008 4:16 pm

Дарина,
ако можеш дай за съботите и неделите на Юни.
Благодарим.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот darina » Пон Юни 09, 2008 8:21 am

Здравейте.
Събота 14 юни: Старосел - розе, шардоне; Вила Винифера : шардоне, мускат; Бяло вино Соаве - Италия.
Събота 28 юни : Мускат Тодороф; Вила Хисар - Мискет 359, Метафора; ракия Реджина бяла.
В неделя няма дегустации
darina
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 5:13 pm
Местоположение: plovdiv

Мнениеот sstan » Пон Юни 09, 2008 8:37 am

А какво по-точно представляват тези дегустации? Това Сани верига магазини ли са?
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron