поздрав от Поморие

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Мнениеот Alambik » Чет Юни 19, 2008 11:51 am

Че е грубо-грубо е!!! Работех там и успях да се запозная и говоря с повечето стари технолози, създатели на "Винпром"-Поморие, сега "Черноморско злато"АД. Видях как много системи за икономия бяха унищожени или недоразвити, а после ми задаваха въпрос "Ами неможе ли да ползваме пак винаса за заливки?" или "Защо разхода на вода се е вдигнал?". Е, като режеш клона на който седиш-така е! Не може да оплюваш старите технолози, колко са некадърни и на всяка винария да печелиш златни медали за 17 и 33 годишни коняци изварени от материал заложен от тях, в бъчви, които те са редили и са се грижили за тези дестилати!!! :x За това така говоря и мнението ми няма да се промени! Мога да излея още сумати неща и факти, ама няма смисъл, колегите от бранша смятам, че добре се знаят кой, какво и как.
Alambik
 
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 10:49 pm
Местоположение: Plovdiv

Наздраве

Мнениеот tehnologa » Съб Ное 08, 2008 9:56 am

Здравейте колеги. Аз съм един бивш винар. Бивш защото вече не работя в тази област. Относно за винзавода в Поморие бих казал само хубави неща защото съм работил там. Базата не е от най-добрите но когато човек иска и има малко късмет успява да прави хубави вина. Благодарение на Черноморско злато научих много неща. Аз напуснах сам за да започна да работя за пари. Във винарството за съжаление не дават много пари, а се налага да преживяваме някак. Където и да работи човек дали ще е в Поморие, Свищов, Сливен, Стара Загора или някъде другаде важното е да му се плаща добре и да има право да експериментира. Поздрави на Колегите и щастливи мигове.
tehnologa
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 9:49 am
Местоположение: София

Мнениеот Alambik » Сря Ное 12, 2008 9:15 pm

Колега, моите уши долавят слухове, че "Феста"-Холдинг са решили да бутат винпрома и да правят конна база!!! :lol: Избата за отлежаване е ресторант с изба и мотел, избата в Несебър хотел, "Винком"-Бургас е Практикер, кое ли ще е конната база!? :roll: Ако е цех 2-хубаво, ако е Каблешково-може, а ако е винпрома-прекрасно - :lol: , дълъг е, има препядствия - ЖП-линия, сгради за обори и т.н. Винпромите "прибират" добрите технолози на сбирка на директорите на винпромите, разпродажба и край с Поморие!!! :lol: , :wink: Сори, колеги, ама ако е истина ... ! БЕЗ КОМЕНТАР!!!
Alambik
 
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 10:49 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bagawat » Чет Ное 13, 2008 8:25 pm

Alambik написа:Колега, моите уши долавят слухове, че "Феста"-Холдинг са решили да бутат винпрома и да правят конна база!!! :lol: Избата за отлежаване е ресторант с изба и мотел, избата в Несебър хотел, "Винком"-Бургас е Практикер, кое ли ще е конната база!? :roll: Ако е цех 2-хубаво, ако е Каблешково-може, а ако е винпрома-прекрасно - :lol: , дълъг е, има препядствия - ЖП-линия, сгради за обори и т.н. Винпромите "прибират" добрите технолози на сбирка на директорите на винпромите, разпродажба и край с Поморие!!! :lol: , :wink: Сори, колеги, ама ако е истина ... ! БЕЗ КОМЕНТАР!!!

Здравейте , колеги !!!
От дълго време влизам във форума и чета вашите цитати !!!
Поради голямата си ангажираност регистрация от мен не е направена, до този момент !!!
Аз не мога да разбера този технолог на с.Катуница с кой воюва, и защо влиза във форума на технолозите - винари, като ги оплюва най - безцеремонно в друг форум за високо алкохолни напитки !!!
Внимателно, чета на всеки един от вас цитатите, но неговите най- силно ми направиха отрицателно впечетление, постарал се е да разберем доста за него, това ме навява на мисълта, че същия явно се счита за недооценен :?: !!!
Аз като неутрална страна искам да изразя този път мнение -
многоуважайми ми г-н едикойси, винпром Поморие е винпром с традиции това, че вие не сте могли да се реализирате там, не означава че след вас винпрома ще загине !!! До колкото знам този винпром е построен от Поморийци и не си мислете, че те ще оставят да загине винпромът на дедите им !!! За вас там е било лошо място за кариера по думите ви, за други благоприятно !!! Трябва да ви кажа, че в началото на лятото бяхме на конференция в гр.Поморие и посетихме този винпром, и бяхме очаровани не само от винпрома ,но и от града !!!
Бих дал един съвет : не уронвайте авторитета на технолозите на спиртоварната в с.Катуница, с некоректни коментари по основния им конкурент - това в бизнеса се нарича - нелоялна конкуренция, ангажирайте вниманието си с нещо по полезно - например да ви оценят този път :lol: И един приятелски съвет затворете тази страница- не сте вие, който ще разрушите репутацията на винпромите в България веки път когато се случи да не сте в екипите им, некоректно е !!! :!:
bagawat
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 7:34 pm

Мнениеот vinoirakia » Пет Ное 14, 2008 11:59 am

Ръчичка с вдигнат палец
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alambik » Пет Ное 14, 2008 8:41 pm

:lol: :lol: :lol: Защо някой от Тях не ми го каже!? Да сте видели :roll: ? Не става въпрос за сработване господа, а на мен ми беше по-мил от Тях! Затова няма да я затворя тази страница, а ти bagawat, досега неизвестен и не писал и един ред тук или там реши да се намесиш!!!? Кой си, какъв си :roll: !!!? Значи си един от многото влизашти тук да се разнообразят и да си сверат часовника, ако могат! Безгласна буква! Скука за сайта! И за каква "нелоялна конкуренция" говориш!!!? Едно е да правиш вино, друго е да правиш дестилати, а трето - спирт! Добре си чел навсякъде ама се запознай поне кой, какво и къде произвежда!
Старите колеги, работили в "Черноморско злато" ме познават и знаят, какво и колко съм направил за няколко дена(някой напуснали, други пенсионери вече) като млад техник-винар, за което ме направиха на 3 месец технолог и повечето колеги ме уважаваха за това, което правя и говоря, но не съм ГЪЗОБЛИЗЕЦ, МИШОК ИЛИ ДРУГА ТВАР!!! Пиша тук на тези от тях, които също ме познават и крият да признаят МНОГО НЕЩА(затова и мълчат) да не говорим за тези с инереса, който клати феса(нали "Капитане на обора"), страшно разочарование!!! Когато казваш нещата в очите се заяждаш(и на оперативки), а когато ги криеш и говориш зад гърба си хубав, така ли? Е, за това сме на този хал господа! Никой не харесва да бъде критикуван, да му се посочват грешките, да му влизат в далаверите или да му измъкват лъжичката, но не онази ЗАСЛУЖЕНАТА, а тази страничната, взета с хитрост, с много кал и за сметка на много разплакани семейства!!!
Спирам, че ме заболяха пръстите и май не си заслужава да отговарям на някой, който дори не се представя! "Индивид не даващ информация за себе си - не е надежден!", както искате така го разбирайте!
Alambik
 
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 10:49 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bagawat » Съб Ное 15, 2008 12:12 am

Внимателно прочетох това което е написано от засегнатия технолог !!! :lol: Не помня да пише забранено влизането на Гости във форума , но мисля че прочетох призива на член на съюза на енолозите - да се запази добрият тон във форума и да се обменя информация и опит между технолозите !!!
Аз мисля, че вие нарушавате това неписано правило и прибягвате до изказвания, които не са във ваш интерес!!!
Колкото до свободата на мнението, да има го и трябва да го има, но трябва да знаеш кога , как, къде и до колко да го изказваш ,да прецениш дали сега е момента или трябва да изчакаш, и най- важното- дали си се доказъл за да изразяваш своята гледна точка и тя да се вземе под внимание !!!
Има негласно правило: първите години работиш за името си , после то работи за теб !!! Когато работиш с хора трябва да спазваш етичния кодекс, както и Правния режим на държавната служба, ако мога да причисля технолозите към графа "държавни служители" макар, че те работят в предприятия с частен капитал. И въпреки всичко си има правила, това което се случва пред очите ти : правилно или не не значи, че трябва да замълчиш, но не означава и че трябва и да заставаш в опозиция !!!
Психологичната диагностика ( преценка) е много важен елемент в общуването при хората, работещи с подчинени и те самите подчинени на някого !!!
Не съм съгласен, че хората не търпят критика, зависи по какъв начин е поднесена тя и от кого !!! Далеч съм от мисълта за т.н подмазване !!!
Всяка игра си има правила и не е достатъчно, само да си начетен за да си незаменим, трябва да си дипломат, ако вообще може да ме разбереш какво искам да ти кажа !!!
Позволи ми да ти напомня, че щом съм във форума не означава,че не съм некомпетентен и не запознат кой, къде, какво и как !!!Колкото до мнения - аз сега се регистрирах трябва ли да ти напомням !!!
Не се тревожи, далеч съм от мисълта да си сверявам часовника под достойнството ми е !!!
Колкото до резюмето ми относно моето АЗ пропуснал съм, като съм се регистрирал , а и сега като се замисля не е и нужно - кой какъв е и от къде е, важни са не приказките, а делата !!!
Не знам какво целиш с тази агресия, не е колегиално ако искаш да сваляш " правителства" и да се връщаш да "спасиш" :lol:
винпром "Ч. злато" това е друг въпрос, боли или не доколкото прочетох от разказите с които си ни запознал за теб :lol: - това е зад гъбът ти !!!
За да искаш да си лидер и да изказваш мнение - инвестирай, работи и управлявай !!!
А какво си направил там това вече е история , гледай напред и спри да злословиш !!!
:arrow: Смени темата с по - приятна !!!
:wink:
Дано да съм бил ясен, и недей да си на контра тук не му е мястото, и мнения от този сорт ги запази за себе си!!!
Днес се отнасяш така с това си бивше работно място , утре с друго и т.н не е коректно било каквото било !!!
Пак ти напомням от това което знам и съм видял - дори и след 100г. има или няма винпром в Поморие като база , името му няма да се заличи, дай боже и на други винпроми такова прозвище !!!
И апропо моята призумция с тези ми изказвания е да апелирам да бъдем коректни в бизнеса ,ако искате дори и във бранша на технолозите и да браним общи каузи , да не се водим от емоцията и да не разискваме теми извън тези които са във връзка с производството на вино в България !!!
И като за последно да приключим темата - Поморие не знам дали си запознат , но аз доста добре се запознах през изминалото лято , че в Поморие се възраждат старите традиции, фамилиите с обичай свързани с лозарството започват сами да обработват лозята си и да преработват гроздето. Засяти са декари с нови гроздови масиви, построени са изби не само с продуктивна цел но и атрактивна, да вземем "Шато Медово", избата в с.Ахелой, изба в Каблешково, изба в местността "Лахна " край Поморие, "Боаяр . На конф. ми направи впечетление , че много стари технолози са се завърнали да работят в тези изби, някой са направили свои - ЛОЗАРО- ВИНАРСТВОТО Е БИЛ ЕДИН ОТ ОСНОВНИТЕ ПОМИНАЦИ НА ПОМОРИЙЦИ И ТЕ ДОКОЛКОТО МОЖАХ ДА ВИДЯ И ПРЕЦЕНЯ ЗА 2 ДНИ ПРЕСТОЙ ТАМ СЕ ГОРДЕЯТ С ТОВА и така трябва да е !!!
Да не отварям тема пък колко силно впечетление ми направиха лозовите масиви на един друг винпром засадени с финансовата подкрепа на програма "Фар" , но това е друга тема на разговор!!!
Мисля ,че ти отделих прекалено много от ценното си време!!!
Наслука и сполука!!! :lol:
bagawat
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 7:34 pm

Мнениеот Alambik » Нед Ное 16, 2008 1:50 pm

Хмм... Да! Тези съвети вече съм ги чувал от няколко човека и то от там! Мерси и на теб! Вярно е, че с дипломация се постигат много неща, но не смятам да се крия зад маската на мазната дипломация като някой изкусен майстор англичанин. Не смятам да свалям някого, просто свалям нечии маски, а да се "завръна"- не се вписва в желанията ми!!! Що се отнася за развитието на региона - да, тези идеи са залегнали отдавна, едина от тези изби е проектирана от човека правел дълги години белите вина на "Ч. злато", а главният технолог на другата изба "БОЙАР", а не "Боаяр" е Димитър БОЙЧЕВ, човек който много уважавам, който на много ме е научил, който е направил ракиите на Поморие и е Име сред технолозите ВАН и от който имам похвали!!! Да не продължавам да ровя, а? Току виж съм станал недипломатичен! Относно винарската култура в този край през последните десетилетия можеш да се запознаеш от земеделски архиви намиращи се в архивите в Бургас в двора на "Мерки и теглилки". Току виж си намерил нещо за Евреите преди втората световна война, спонсори за развитието на винарството и културата в района и за регистрацията на кооперация"Димят" собственик на отчуждената и спорна изба. Успех!!! :lol: Така, че повечето писаници си ги запази за теб!!!
PS: Не смятам да ме сравняват мен и колеги с бивш военен, добър "дипломат" в областта на дестилация и ректификация!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Alambik
 
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 10:49 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот vinoirakia » Нед Ное 16, 2008 4:22 pm

........, седнал на дъното на кладенец, един ден наистина ще повярва, че светът е тесен.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bagawat » Нед Ное 16, 2008 5:43 pm

Многоуважаеми велик дестилатор, тези полемики в които навлизаш взеха да ми доскучават, не помян в историята да е писано, че по Черноморието там където местното население е било гърци е имало "спонсори евреи" финансирали развитието на лозаро винарството по нашето Черноморие !!! Във всяка община има все още запазена структура ТКЗС , КАКТО И СЛУЖБА 'ЗЕМЕДЕЛИЕ И ГОРИ" най добре от там вземи ти да се усведомиш , като много си се заял с това Поморие !!!
Колкото до избата и спора с нея това не ме касае , аз не влизам в сайта да обменям слухове и клюкарски изказвания като някои хора :twisted: ! Но нека ти напомня, че в България реституцията на земи е била не в действителни параметри и местонаходища, а по Градоутройствени планове изготвени от Проектанска служба - отдел кадастър в съответния район !!! Така, че много хора няма как да докажат къде са им били местата предположения не стигат !!!!
Колкото до това колко велик спиртовар си, мислиш ли че на някой му пука, запази си го за теб защо трябва да се хвалиш, всеки е добър с нещо и в нещо !!!
Тези форуми не са да се самоизтъкваме, а да обменяме полезна информация!!! :!: Такива като тебе съм ги чувал и виждал на път и сред път, тя за това държавата ни е на този хал, все гледаме в паницата на другия, вземи излез малко в чужбина и виж там как се работи, ако не си излизал до сега :?: Може да си супер кадърен, но знае ли ти много радиото аут :idea: ТАКИВА УМНИЦИ КАТО ТЕБ МНОГО НЕ ГИ ТРАЯТ !!!
С тази уста до никъде няма да стигнеш, не си мисли че е голямо геройство да се правиш на супер Марио - Миротвореца !!!
Опитвам се да те разбера, но повярвай ми не мога и искам да те попитам: ти всъщност на кого искаш да се докажеш и от кого търсиш признание????
Един полезен съвет::: Мери си приказките, защото утре могат да се върнат при теб! :!:
Слагам точка на спора не мисля , че Има някакъв смисъл - апропо освен всичко друго се увличам и по психологият (коренно различно от това което) правя, именно може би и това повлия да ти пиша ! От това което чета от теб и за теб искам да ти кажа , ако ми позволиш : Колега имаш сериозен психологически проблем ! Сигурно след още няколко дискусийки, ще ти кажа и от къде идва, но определено всичките тези изказвания ме навяват на мисълта, че за да си стигнал до тук проблема не е работната среда - личен е !!! Така си възпитан явно, дано да греша, но се съмнявам ... За мен ти си един от многото примери за диавентно поведение в Психологията!!!
Малко се поотнесох !!!
И все пак успех и умната !!!
bagawat
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 7:34 pm

Мнениеот Alambik » Нед Ное 16, 2008 6:34 pm

Охооо. Това нотки на заплаха ли са? Не ме е страх от индивиди, които не се представят, но най ме е страх от индивиди, които се представят културно кои са! :? Наистина няма смисъл да споря с Вас, по добре да си чета Пиер Дако, в "Триумфът на психоанализата" току виж съм разбрал нервното Ви състояние, предизвикано от моите изказвания тук, защото в другият форум(там кадето пиша и ти пак не си регистриран) нямам никакви изказвания свързани с Вас! :lol: :lol: :lol: Имам и друга книжка пак от него-"Фантастичните победи на модерната психология", току виж съм излекувал я мен, я някой друг! На повечето колеги препоръчвам "Психологически основи на управлението" от Веселин Василев, навремето доц. в катедра психология в ПУ, много ще ви помогне във вземането на правилни управленски решения(каквито често липсват и не са адекватни). И една за отмора вечер - "100 дни от живота на един супер шеф". Тя е предназначена за млади и стари мениджъри решили да разширят своят мироглед. Приятно четене!!! Ако имате някоя интересна за прочит на драго сърце я споделете с мен! Не си падам много по подобни свързани с докторите по психиатрия, тежките заболявания ги оставям на bagawat, току виж сте с голяма практика, чак заприличвате на пациентите си!!! :lol: :lol: :lol:
Alambik
 
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 10:49 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bagawat » Нед Ное 16, 2008 9:21 pm

Препоръчвам ти "Християнска етика" !!!
bagawat
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 7:34 pm

Мнениеот vinoirakia » Нед Ное 16, 2008 10:40 pm

Много дигнахте нивото

А аз какви глупости чета
http://rapidshare.com/files/119990726/W ... ummies.pdf

Утре-другиден взема да кача "The Handbook of Enology"

Е, ако има винари във форума да се интересуват от това
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Пон Ное 17, 2008 8:17 am

Точно на такива заглавия им е мястото тук. Поздравления! 8)
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот bagawat » Пон Ное 17, 2008 6:36 pm

И аз съм съгласен с вас, за това нека сменим темата с адекватната за форума, успех!!!
bagawat
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 7:34 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта

cron