Конкурс "Енолог на годината"

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Няма ли достойни BG енолози или няма никой в този форум?

Мнениеот katia » Пет Ное 09, 2007 11:11 pm

Здравейте колеги,
И аз се учудвам на това,че няма никакво движение от старта на този конкурс. Поздравления на Ники за първата номинация! Не знам какво да мисля - няма достойни хора в България за този конкурс или се притесняваме да номинираме? Лично аз сега ще направя моята номинация и ако ми разрешите мога да посоча още хора. Но мисля, че имам право на една номинация и засега тя е:
- Стоян Стоянов - в момента работи в Карнобат
Познавам го по-отблизо от около 2 години, като 5 месеца сме били в ежедневен работен контакт, но това ми е достатъчно да го посоча за този конкурс. Сега сме приятели и колеги в бранша.
Номинирам го, защото в последните 2 години, които спомнах го наблюдавам отблизо. Той е организатор, идеен и изцяло отдаден на работата си като енолог. Според мен той много допринесе за пломяната на стила във вината на Карнобат. Страшно надъхан с работата си и готов да поеме много отговорности, дори има нужда от тях. Отзивчив и отворен, когато го потърсиш с проблем. Отгоре на това умее да обяснява и най ми харесва, че с него можем да си коментирами теми, без някой от нас да се чувства, че има пропуск в знанията или да се притеснява от допусната грешка.
Човек отдаден на виното и неуморен да говори за виното. Според мен той е двигателят на технологичния екип в Карнобат в момента.
И накрая да кажа, че има невероятно чувство за хумор, което също е от значение в дадени моменти.
katia
 
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 10:28 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nikolay » Нед Ное 11, 2007 6:58 pm

Аз искам да попитам може ли участник във форума да направи повече от една номинация. Мисля, че никъде не е посочено такова ограничение, но все пак ще изчакам малко и ако няма възражения искам да направя още една номинация, защото според мен има доста хора, заслужаващи този приз.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот katia » Нед Ное 11, 2007 7:07 pm

И аз исках точно това да попитам и в най-скоро време смятам да направя още няколко номинации.
Мисля, че в регламента няма ограничения за номинациите, по-важно е гласуването.
katia
 
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 10:28 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Нед Ное 11, 2007 8:26 pm

Според регламента няма ограничение за броя номинации, но номинираните трябва да са членове на СЕБ. Може би след това ще трябва да се провери кой си е плащал левчетата :wink: :D
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот енолог » Нед Ное 11, 2007 10:29 pm

nikolay написа:Аз искам да попитам може ли участник във форума да направи повече от една номинация. Мисля, че никъде не е посочено такова ограничение, но все пак ще изчакам малко и ако няма възражения искам да направя още една номинация, защото според мен има доста хора, заслужаващи този приз.


Няма никакви ограничения при номинациите, така че не се притеснявай , а номинирай смело. Има ограничения само при гласуването.
енолог
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:22 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот ocedarkata » Вто Ное 13, 2007 3:16 pm

Zdraveite!Nominiram prof.Bambalov za enolog i prepodavatel na veka...Da,to4no taka-na 20 vek,dori si mislia,4e skoro niama da se rodi takav 4ovek,enolog i prepodavatel.Prelkaniam se pred nego,neka Bog mu dade ozte dalgi godini zdrave i spokoistvie!
ocedarkata
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:50 pm
Местоположение: plovdiv

Мнениеот katia » Сря Ное 14, 2007 7:19 pm

Здравейте колеги,
Ще направя още няколко номинации, защото срока изтича и малко хора ще вземат участие в класациите от форума. Има достатъчно енолози в България достойни да се борят за този приз, но има ниска активност във форума по отношение на номинациите. Явно причината е, че е първа година, в която ще се провежда този конкурс.
И така предлагам следните хора, без да ги класирам подред, защото това ще се реши от гласуването на по-късен етап.
- Митко Грозев,Тера Тангра - вината и признанието им на много международни конкурси говорят за неговата работа.
- Константин Стоев, Катарджина -дългогодишен професионалист със силна изява в последните няколко години като ръководител на технологичния екип в Катарджина, която е на този етап една от най-класните изби в България. Вината са на високо ниво.
- Стефан Пирев, Росеново - Притежава добри организаторски способности да ръководи няколко изби в различните краища на България. Същевеменно е един от винарите-артисти и всяка година ни изненадва с нещо различно.
- Александър Велянов - винарства в България и Австралия и на двете места създва достойни вина.
- Снежана Мутафчийска, Менада - не знам дали тя е тази от форума, която е скептична към конкурса, но дано не е, защото Снежето ми беше като пример за жена-енолог, когато я видях за първи път на Дегустационен курс в Пещера през 1998 г. Откакто я познавам винаги е ръководен кадър във фирмите, в които работи, което говори за нейните качества на професионалист. Винаги усмихната и лъчезарна, което е добре и за вината и за хората около нея.
- Димитър Панов, Домейн Бойар - за мен той е име в бъгарското винарство. Вината, които прави са от запомнящите се.
katia
 
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 10:28 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nikolay » Сря Ное 14, 2007 7:32 pm

Е, моята втора номинация я направи "енолог" и тя е за Катя Гаргова. Освен написаното вече за нея мога да добавя това, че тя е и изключително отговорен човек и един от малкото чудесни енолози в BG, които не се вземат прекалено на сериозно т.е. няма излишни превземки и пози. А това е едно все по-рядко срещащо се качество. И както тя бе писала за Стоян - с нея може да се говори без притеснения, че не знаеш нещо, или че ще сбъркаш с нещо.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Kam Katya

Мнениеот snejana42 » Чет Ное 15, 2007 9:04 am

Кате ,същата съм мила .Казах това ,че съм скептична ,защото в последно време нещо съм се отчаяла и оптимизма ми е изчезнал съвсем.Ще ти кажа и защо .Ок ,правим този конкурс ,всичко е много хубаво дори бих казала ,че е идеално .Но......ако сме в нормална страна.Всички ,които си ни изредила сме готини хора ,всички са супер специалисти и то от типа ,който аз харесвам.И какво от това?Кой му пука за това? Новоизлюпилите се напълниха България със всякакви чужди консултанти,които с нищо не са по-добри от всички ,които си изредила.Но реалността е друга .Те си правят глупостите ,а ние само ги гледаме и общо взето и с конкурс и без пак ще си ги мъкнат тук .Иначе не ме разбирайте грешно - харесвам тази идея ,аз винаги съм била голям оптимист за всичко и все съм вярвала,че когато човек знае много,рано или късно ще му дойде времето за признание.И затова съм и усмихната и ведра ,зашото съм заредена с повече положителна енергия отколкото отрицателна.Та затова съм написала това и не се разочаровай де - същата съм си ,вино хубаво винаги ще правя пък каквото ще да става.То когато ти е вътре в сърцето никой не може да ти го отнеме.Поздрави ,Кате и мерси за номинацията. :D
snejana42
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 7:44 am

Мнениеот sstan » Пет Ное 16, 2007 8:34 am

Важно!!! Срокът за предложения за номинации се удължава до понеделник 19.11.2007
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

номинация

Мнениеот Stoyan Gerov » Вто Ное 20, 2007 1:01 pm

извинявам се, че съм малко след срока, но се надявам да направите компромис за закъснението ми от един ден
номинирам
- Наталия Гаджева - председател на СЕБ, чудесно и отговорно си гледа работата. Наистина малко са хората, които знаят колко труд полага тя за имиджа и развитието на СЕБ
- Катя Гаргова - един доказан специалист, себераздаващ се както в работата на СЕБ, така и в производството. Вече с богот натрупан и международен опит, с много хубави вина зад гърба си.
- Стефан Пирев - един безспорен специалист, с много познания и опит, направил едни от най-хубавите вина в България. Дейно участие в УС на СЕБ и при работата на конкурса "Винен Индекс"
- Христо Спасов - много дейно участие в СЕБ, провежда курсове и дегустации, с което подпомага развитието на винената култура у нас. Да не говорим за отличната му преподавателска дейност
- професор Бамбалов - един доказан специалист. Един човек за, който съм сигурен, че няма технолог по виното, който да не каже добра дума. Изключителен професионалист и ЧОВЕК
- Станимир Стоянов - един млад наш колега, който наистина милее за винарството и помага с ценни идеи в работата на СЕБ, въпреки, че не е член на управителният съвет. Той е и автора на идеята за този форум, както и чвека, който го направи и поддържа.

Със сигурност мога да изброя още много колеги, които работят много отговорно, но ще спра до тук.
Stoyan Gerov
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 10:52 am

Мнениеот sstan » Чет Ное 22, 2007 11:45 am

Приключи първата част на конкурса.
Ето и темата в която ще се проведе гласуването.
http://www.wineforum-bg.net/viewtopic.php?t=60
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Enolog 1

Мнениеот DMX » Нед Дек 16, 2007 3:19 pm

Zavarshi konkursa .I tova ako ne e semeen konkurs pak na....Ili toi zatova se organizira.Ami vsichkata ni e takava.V normalni strani hora ,koito sa svarzani pomejdu si ne u4astvat ,pak kamo li da ocenyavat maja si...... :D :D :D :D :D :D Smeshno ama na koi mu puka .E vyarvaite togava na SEB.Nikoga.....
DMX
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 9:32 pm

Мнениеот sstan » Вто Яну 08, 2008 10:10 am

Резултатите от финалния кръг може да се видят тук http://www.wineforum-bg.net/viewtopic.php?t=76
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Konkurs

Мнениеот DMX » Сря Яну 16, 2008 8:41 am

E publikuvahte rezultatite i kakvo ot tezi cifri .Daite da vidim kakvo sa napisali kato ocenki,harakteristiki i t.n.Ima hora,koito mogat da precenyat dali sa ocenyali bezpristrastno.Pokajete ocenkite na komisiyata na vinoto na vseki uchastnik.Haide daite da vidim Gadjeva kak e ocenila vinoto na maja si.Tova e vajno ,nali .Samo togava shte se mahne samnenieto v tova ,che ei taka se davat nagradi v Bulgariya.Vsichko e mnogo tapo inache s tezi cifri.Vseki kazva ,che na Vinariya se kupuvat nagradite ,a tuk kak e ..........Da vidim.Napravete taka ,che horata vav foruma da ocenyat uchastnicite po harakteristikite ,koito sa dali,pak togava da vidim koi shte e Enologa na godinata .
DMX
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 9:32 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron