Конкурс "Енолог на годината"

Тук е мястото за дискусии, коментари и проблеми относно елексира наречен ВИНО

Модератори: dcv, ilu6a

Мнениеот vinoirakia » Нед Окт 14, 2007 2:39 pm

Здравейте,
Какви артисти, какви поети се преследват в главите ви.
Енолога трябва да да влага душа и сърце в работата си. Както и един готвач.Както и един музикант.Както и един лекар...Той не е нещо повече.
Първо да уточним какво е енолог-аз не знам.Каква е разликата с технолога?
От ВИХВП излизаме технолози, къде и как се става енолог? Кажете да знаем.
Аз се чувствам технолог и много трудно ще стана енолог/макар да не знам какво е това/
Технолога/ в българските условия/ е малко неблагодарна работа-работиш с не дотам качествена суровина,липса на организация на изкупуването, с недобре заплатени техник-винари, разпадащи се помпи, стари маркучи...Като алтав градира и подсилва, кара се с някой отговарящ за подържането на машините.
Винаги има някой над него с изграден опит от минали години, който му казва какво да прави и си слага името на етикета.И т.н.
Какво работи енолога? Кажете. Дотук разбрах , че трябва да го търся в театъра.Или след като си сложи подписа на задния етикет отива на панаир в чужбина.
С написаното до тук искам да кажа , че в последно време много се спекулира с думата енолог, и много искат да им седи преди името на визитката.
От отворените дегустации на които съм присъствал/последната в Приморско-за нея ще пиша друг път / съм крайно разочарован от нивото на дегустаторите.Някои такива глупости бръщолевят , че си и вярват. Други наистина се имат за поети и повлияни от сп. “Бакхус” така описват виното, че се чудиш дали пиете от едно и също вино.Хубаво , че в Приморско имаше французи , та ни поставиха малко на земята-може да сравните точките които те дадоха на вината-някъде тук имаше класиране.
Та според мен трябва да имаи малко състезателен елемент при дегустациите- вкусово и ароматно разпознаване на елементи и миризми, разпознаване на сорта грозде от който е направено виното. Не може да си технолог без това, камо ли енолог.
Според мен катедрата в Пловдив трябва да организира всичко-там е възелът на виното.
Не е честно от моя страна да ги натоварвам, но така мисля.
Разни институти, камари,конкурси на Бакхус и Винен индекс трябва да видят първо какво дават за българското винарство, за българското винопроизводство и тогава да определят енолог на годината.
Пак ще пиша, поети с артистични души.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Имаме консенсус

Мнениеот Stoyan Gerov » Пон Окт 22, 2007 1:26 pm

Аз се радвам, че се постигна някакво съгласие. За мен е по-важно да стартираме този избор и да го осъвършенстваме с времето. Тъй като времето е малко, а не ми се ще да пропуснем и тази година наистина да действаме

Това, което направих до момента

Потърсих контакт с агенцията по лозата и виното и лозоро-винарската камара. И от двете места ме контрираха, че това не е тяхна работа, с това да се занимават други. Всъщнос отговорът от едната от страните беше нещо такова - ние сме сериозна институция и не може да се занимаваме с такива неща. С това да се занимават по-несериозни организации и институции като СЕБ.
Малко обидно ми прозвуча, но ние сами сме си виновни сигурно, като не сме направили СЕБ да звучи сериозно. Това обаче е друга и то дълга тема.
Подготвил съм писмо което ще изпратя и до катедрата за тяхното мнение. (Ники моля те прати ми адрес на, който да го изпратя. Може да го донеса на 30 в Пловдив)

На 30.10. ще има управителен съвет на СЕБ и там се надявам да обсъдим този въпрос, а ако може направо да определим номинациите ще е най-добре.

Междувременно се сещам и сега за една важна тема - избор на нов УС на СЕБ. сега ще пусна и това за обсъждане
Stoyan Gerov
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 10:52 am

Мнениеот nikolay » Вто Окт 23, 2007 3:06 pm

Адреса на Университета е:

Катедра "Технология на виното и пивото"
Университет по Хранителни Технологии
Бул. "Марица" 26
4002 Пловдив

можеш отгоре да напишеш и моето име или на някои друг от катедрата, за да не се чудят на кого точно да го предадат.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот vinoirakia » Нед Окт 28, 2007 9:16 am

Молба
Като се съберете УС на СЕБ кажете как се става енолог, че тук никой не ми отговори? Къде се учи за енолог и т.н.
Доколкото знам СЕБ има следната активност-организиране на бал/там се ходи да се видят колегите/,еноложка конференция с АДИГ, и събиране 1 на годината на УС за избиране на УС.
Първите 2 неща си ги плащаме, за 3-тото -не ходим, защото не се знае кога е.Не че има смисъл да се отиде, дори да те поканят
Ще има ли и други мероприятия?
Благодаря.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Нед Окт 28, 2007 9:41 am

Общото събрание е следобеда преди бала и на мен винаги ми е било чудно как колеги идват от 200 и повече километра и не могат да тръгнат няколко часа по-рано та да присъстват и на събранието. Тези които са по-наблизо пък въобще не ги оправдавам. Още повече че "3-тото" е напълно безплатно...
Къде се учи за енолог и т.н.

- Интересн въпрос:D явно ще трябва да се поработи върху терминологията. Един чудесен проблем зя решаване от СЕБ.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот bgwines » Нед Окт 28, 2007 12:16 pm

Отговор: Енологията е наука за виното, а енолог е човек който е изучавал и разбира тази наука. Което означава, че разбира от вино.
bgwines
 
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 7:39 pm

Мнениеот sstan » Нед Окт 28, 2007 1:32 pm

Аз имах предвид техническата страна на въпроса. Навсякъде у нас става дума за "технолог". Официално енолози мисля че няма.
Би било добре да продължим дискусията в нова тема, тъй като тази е за съвсем друго.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот vinoirakia » Нед Окт 28, 2007 3:20 pm

Отговор: Енологията е наука за виното, а енолог е човек който е изучавал и разбира тази наука. Което означава, че разбира от вино.

Браво
Ти ми разясни всичко-тези които сме учили енология във ВИХВП сме енолози.
Той и дядото на село казво , че разбира от вино ама... :lol:
Това горното бе майтап.
А този който има 6 по енология по-енолог ли е от тройкаджията.
А технолога сигурно е учил енология, ама нищо не е разбрал и си е останал прост технолог. :lol: 8) :)
Айде стига съм се майтапил, но молбата ми е да се обясни какво е енолог и как и къде се става такъв.
vinoirakia
 
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:29 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sstan » Пет Ное 02, 2007 8:27 am

Конкурсът вече е факт. Ети и линк към темата с условията и номинациите
http://www.wineforum-bg.net/viewtopic.php?t=49
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот snejana42 » Сря Ное 07, 2007 8:12 am

Здравейте на всички,
Много добре е ,че най-накрая ще има и такъв конкурс в Б-я.Моето мнение,че в този конкурс трябва да се опитаме да установим доколко дадения технолог има теоретични знания по технологията на виното.Защото като енолог с доста опит се сблъсквам с това ,че някои нямат елементарни теоретични познания.Това е мнението и на много чужди енолози,които идват тук в Б-я.Сблъсквала съм с куриози -енолози,които да не знаят за какво служи танина или да не са виждали ротоферментатор.Лошото е ,че в Б-я литература богата за Winemaking няма .Така ,че за да е добър или по-точно "най-добрия" за мен не е толкова важно дали си научил Закона за виното наизуст или "наредбата за разрешените енологични практики" .Факт е и всички знаем,колко глупости има в тези двете неща.Поздравления за добрия сайт .Крайно време беше да има такъв в Б-я както в много винарски страни. :)
snejana42
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 7:44 am

Мнениеот snejana42 » Сря Ное 07, 2007 2:45 pm

Сега прочетох писанките за ''енолога " и ми стана малко смешно .Ето това е куриоза ,за който писах днес .Енолог не се става в Б-я или поне не с това ,което се учи в УХТ.Енолог се става с четене на много чужда литература и с познаване на винарството в цял сват.Ето защо и много технолози не знаят много неща.Затова има и писанки от типа "Бакхус","Винен Индекс" и т.н. Този ,който си слага подписа на етикета го е заслужил със сигурност,защото той прави т.нар."менижмънт" или за да не говоря с чуждици"ръководството" на правенето на виното ,а това повярвайте ми е доста сложно.И понеже в много фирми нещата са доста зле ,всеки си вярва ,че прави вино и неговото е най-хубавото.Това е типичната психика на българина- той не възприема ,че има хора ,които могат и знаят повече.А и по отношение на ходенето в чужбина - само ,когато се види за какво става въпрос навън тогава може да му стане ясно на технолога какво правят хората и колко много имаме да правим ние.Един истински енолог не е човек ,който прави вино - това е човек ,който е запознат със суровината от засаждането ,пръскането ,рязането и т.н.,човек който може да реши сам кога да се бере гроздето на база дегустация и лабораторни анализи.Той взема решение за това с какви дрожди ,ензими и т.н. консумативи ще работи и как ще ръководи целия процес.Така ,че ставането на енолог е дълъг процес и само с приказки не става.Време е много хора да се замислят над това какви знания имат .Аз имам много технолози ,с които работя и правенето на добър и високопрофесионален екип е доста сложен процес.Така че колеги ,замислете се над тези неща .Хората ,с които работим ще бъдат такива каквито си ги направите ,а когато технолога или "енолога"знае много и хората му ще знаят много.Хайде наслука .Дано думите ми не засегнат някой ,но за мен това е реалността. А и това с равенството отдавна го няма - беше по комунизма.Във Франция има топ 10 енолози ,които са консултанти по целия свят.Е аз познавам един ,но този човек сам си е изградил името със знания и с това ,че избите ,които консултира вината се продават във всички краища на света .Е и тук - винаги има хора ,които са по-добри и които могат и знаят повече. Мога да пиша много повече ,но стига ви толкова.
snejana42
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 7:44 am

Мнениеот nikolay » Сря Ное 07, 2007 8:30 pm

zdravejte, eto i moqta nominaciq:
Nominaciqta mi e za Stoj4o Stoev
- enolog s opit i mnogo poznaniq za winoto,
kojto ne spira da upgrjdwa sebe si. Sega tehnolog v
Logodaj - pod negovo rykovodstwo, makar i ne ot
sobstweno grozde, tam spored men pravqt dosta
stojnostni vina. do golqma stepen preobrazqwaneto na
tazi vinarna i pri4islqwaneto j kym dobrite
vinoproizwoditeli w BG se dylvi na negoviq opit i umeniq.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот sstan » Чет Ное 08, 2007 8:19 am

Ето и първата номинация.
Ще си позволя да я преместя в другата тема
http://www.wineforum-bg.net/viewtopic.php?t=49 , където предлагам да пускаме и останалите.
sstan
Site Admin
 
Мнения: 648
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 5:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот nikolay » Чет Ное 08, 2007 10:37 am

az pyk sega pro4etah "pisankite" na snejana i sym syglasen - tehnolog ili enolog nqma zna4enie kak 6te go kajem ne se stava samo s nau4enoto v UHT, kakto i iskam da kaja 4e ako kogato e u4ila snejana ne6tata sa izglejdali taka - profesora e pro4el literatura do koqto drugite nqmat dostyp i na baza na neq e napisal lekciite si i gi 4ete 15 - 20 godini, sega ne6tata sa syvsem razli4ni - dostypa do info e ogromen i znanieto ne e dadenost, a proces. taka 4e za6to si misli6 snejana, 4e i sega nqma studenti, koito sa pro4eli pove4ene6ta ot teb, a i ot men razbira se. A 6to se otnasq do ravenstwoto i komunizma - to4no tova be6e vremeto kogato horata si vyobrazqwaha 4e ne6to im se polaga. sega vsi4ko se vzima i se za6titava vseki den, taka 4e ako ima6 pritencii za golqm enolog kakyw e problema da go kaje6 i da go za6titi6 i neka vseki da ima pravo na tova.
nikolay
 
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 2:54 pm

Мнениеот spassov » Чет Ное 08, 2007 2:47 pm

Скъпи колеги и приятели на виненото общество, подкрепям най-енергично идеята за конкурса " Енолог на годината", тя доста дълго "ферментира" и в СЕБ и в УХТ и на други места, даже изостана от много други подобни конкурси. Според мен тя трябва по начина, по който е организирана, проведена и медийно отразена, да бъде насочена преимуществено от бранша навън, да рекламира, на прави обществено достояние хората, които сътворяват хубавите български вина. Считам, че отговорността за целия конкурс трябва да се поеме от Съюза, дори и риска да има някои недоволни или несъгласни. Времето е малко, може би ще има проблеми, но трябва да поставим началото, а догодина да се постигне професионално ниво на конкурса, да стане ппо-комплексен и атрактивен.
spassov
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Ное 08, 2007 2:16 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за виното

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron